Mionetto spustilo globální kampaň, nejdřív startuje v Česku

pátek, 9. července 2021, 10:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Prosecco Mionetto spustilo novou globální kampaň, která jako první odstartovala právě v ČR. Loni ho čeští spotřebitelé zakoupili přes tři čtvrtě milionu lahví, což je o téměř 30 % více než v roce 2019.

Hlavním motivem je přenesení se se sklenkou Mionetta do Valdobbiadene, kraje, kde nápoj vzniká, zdroj: Bohemia Sekt.

Hlavním motivem je přenesení se se sklenkou Mionetta do Valdobbiadene, kraje, kde nápoj vzniká, zdroj: Bohemia Sekt.

Mionetto, jako jedna z celosvětově nejoblíbenějších značek Prosecca, přichází s novou globální kampaní. Hlavním motivem je přenesení se se sklenkou Mionetta do Valdobbiadene, kraje, kde nápoj vzniká. Celosvětová kampaň má premiéru v České republice, její spuštění na ostatních trzích bude následovat. Svým rozsahem jde o největší podporu Mionetta, která u nás byla kdy realizována.

Prosecco se mezi českými spotřebiteli těší velké popularitě, již několik let poptávka po něm stoupá. Jeho hlavní sezónou je léto. To dokazují i statistiky zdejších prodejů Prosecca Mionetto, kdy se podle údajů sdružení výrobců Prosecca v roce 2020 do České republiky dovezlo přes 6,8 milionu lahví Prosecca, tedy o téměř čtvrtinu více než v roce předchozím.

Řadíme se tak na 13. příčku v žebříčku zemí dovážejících Prosecco. Stále větší oblibě se těší i značka Mionetto, kterou na českém trhu distribuuje společnost Bohemia Sekt.

Nový spot na Mionetto

„V minulém roce čeští spotřebitelé zakoupili přes tři čtvrtě milionu lahví Prosecca Mionetto, což je o téměř 30 % více než v roce 2019. O Prosecco zájem dále roste. Jen za prvních pět měsíců tohoto roku naši zákazníci zakoupili o 46 % více lahví Mionetta než za shodné období v předchozím roce,“ říká Marek Žižkovský, manažer značky Mionetto pro Českou republiku.

Komunikační mix doplňuje i tramvaj, která jezdí ulicemi Prahy, zdroj: Bohemia Sekt

Komunikační mix doplňuje i tramvaj, která jezdí ulicemi Prahy, zdroj: Bohemia Sekt

Globální komunikační kampaň odstartovala začátkem léta právě v České republice. V televizním spotu se jeho aktéři přesouvají surrealistickým trikem do míst, kde si vychutnávají sklenku Mionetta. Mezi nimi nechybí ani Praha. Cesta je završena uprostřed mírně zvlněných kopců kraje Valdobbiadene. Televizní kampaň poběží od poloviny června do poloviny srpna. Dále bude značka pracovat s novými komunikačními vizuály i na venkovních plochách (bigboardy, CLV) a v online prostředí. Reklamní mix doplní i kontinuální aktivita na sociálních sítích. Ulicemi Prahy jezdí navíc od června také tramvaj v Mionetto barvách.

Mionetto na český trh uvádí růžové prosecco

neděle 28. února 2021

-zue-