Na Mezinárodní den call center startuje soutěž

sobota, 24. července 2021, 07:20 Aktuality, Marketing MediaGuru

V pořadí osmý ročník soutěže Czech Contact Center Award startuje symbolicky na Mezinárodní den call center.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Na sobotu 24. července připadá Mezinárodní den call center. Asociace ADMEZ se v tento den rozhodla symbolicky odstartovat i osmý ročník soutěže Czech Contact Center Award, jež letos přinese i rozšíření kategorií. 

Soutěž, která vznikla v roce 2014, se vyvíjela zpočátku pouze jako soutěž callcentrových projektů z oblasti zákaznické péče, prodeje po telefonu, technologií nebo práce s personálem call centra. Od loňského roku přibyla kategorie Osobnost call centra – operátor a jako novinka je v letošním novém ročníku zařazena kategorie Leader call centra. Garantem této kategorie je vzdělávací společnost Santia, která nejlepší teamleadery a supervizory vyhlašovala dříve v samostatné soutěži. 

„Máme radost, že se soutěže účastní stále více subjektů, které tak ukazují odborné veřejnosti kvality své práce a přispívají ke kultivaci trhu,“ říká Tomáš Hájek, výkonný ředitel pořadatelské asociace ADMEZ.

Smyslem soutěže Czech Contact Center Award je porovnání projektů z oblasti hlasové komunikace a posilování image oboru. Vyhlášení vítězů probíhá tradičně na podzimní konferenci Call centra, jež se uskuteční 9. listopadu.

„Czech Contact Center Award považuji hned po 20 ročnících konference Call Centra za nejdůležitější projekt ADMEZu pro kontaktní centra. Výběr a představení vynikajících projektů tak zvyšuje kvalitu na trhu a inspiruje ostatní. Dále mě těší rostoucí zájem o soutěž u interních kontaktních center,“ popisuje Aleš Hýbner, CEO společnosti Go Digital!. 

Mezinárodní den call center připadá na datum 24. 7., které vyjadřuje nepřetržitý provoz 24 hodin a 7 dní v týdnu, který některá call centra využívají. Jeho účelem je poděkovat operátorům za jejich těžkou práci, při níž se mnozí stali během pandemie i oporou vládním linkám, a to i nad rámec své pracovní doby. 

„Jde o náročnou profesi, která si žádá velkou psychickou odolnost a výborné komunikační dovednosti, a přesto musí leckdy bojovat s nedůvěrou, předsudky i nadávkami. To chceme změnit,“ dodává Petr Studnička, generální ředitel společnosti Conectart a jeden z iniciátorů celé akce.

-stk-