Nova chystá největší volební vysílání ve své historii

pondělí, 12. července 2021, 14:40 Aktuality, TV MediaGuru

Jedná se o sérii předvolebního vysílání, speciálních diskusních pořadů, dvou hlavních debat a volebního vysílání při sčítání výsledků.

Volební vysílání TV Nova 2021, zdroj: TV Nova

Volební vysílání TV Nova 2021, zdroj: TV Nova

TV Nova oznámila, že pro letošní podzimní volby do Poslanecké sněmovny PČR připravuje nejrozsáhlejší volební zpravodajství ve své historii. Jedná se o sérii předvolebního vysílání, speciálních diskusních pořadů, dvou hlavních debat a volebního vysílání při sčítání výsledků.

„Pro volební vysílání je zásadní datum 2. 8. 2021 – tedy den, kdy zpravodajství TV Nova plně přejde do volebního režimu. Znamená to několik zásadních povinností, a to jak pro nás interně, například všichni reportéři, editoři, producenti a vedení redakce musejí mít do tohoto dne podepsaný volební kodex zpravodajství TV Nova, tak samozřejmě externě směrem k politikům a našim divákům,“ uvedl Kamil Houska, ředitel sekce zpravodajství a publicistiky TV Nova.

Ke všem stranám, hnutím a koalicím chce Nova přistupovat jednotně. To znamená mimo jiné, že zástupci stran, které jsou v jakékoliv koalici, se počítají jako jeden subjekt a za ten mluví pouze jeden hlas – ten, který si zvolí koalice samotná, a to případ od případu.

Do zpravodajských relací, přesněji do reportáží ve zpravodajství, bude TV Nova oslovovat politické strany, hnutí a koalice, které budou v průběžných volebních odhadech dosahovat alespoň 3 % hlasů, vždy alespoň v jednom z volebních průzkumů. V potaz se berou volební průzkumy těchto agentur: Kantar, STEM, CVVM, Median, SANEP a Ipsos.

Rozhovorům s předsedy politických stran a hnutí, které byly zvoleny do PS PČR v předchozích parlamentních volbách, se bude v září a říjnu věnovat Bára Divišová ve svém pořadu Napřímo v rámci TN Live, živého internetového vysílání na tn.cz. Od 20. září do 5. října se v Televizních novinách objeví pravidelná rubrika mapující zásadní politická a společenská témata, např. doprava, sociální zabezpečení, kultura, zdravotnictví, zahraniční politik nebo ekologie.

První ze dvou chystaných předvolebních debat proběhne ve čtvrtek 7. října od 17:00 do 18:30. Půjde o diskuzi zástupců politických stran, hnutí nebo koalic, které podle předem definovaného klíče v rozhodném období 1.8.-3.10.2021 získají v průměru předvolebních průzkumů výše uvedených agentur nad 5 % hlasů, ale zároveň nejsou umístěny mezi prvními třemi. Debaty lídrů prvních třech stran, hnutí či koalic se uskuteční ten samý den od 20:00. Výjimečně tedy začne prime-timový pořad TV Nova již v osm večer.

O den později odvysílá televize speciální ranní vysílání a od 13:55 mimořádné zpravodajství ze zahájení voleb.

Na 9. října od 13:00 připravuje TV Nova mimořádné kontinuální vysílání obsahující prezentaci výsledků, rozhovory s hosty, živé pohledy do krajů a okrsků. „Vše budeme sledovat na řadě míst, zapojíme množství našich pražských i regionálních redaktorů, využijeme kromě televize i naši platformu TN Live,“ dodal Kamil Houska.

CNN Prima News zahájí od 1. července předvolební vysílání

středa 23. června 2021

ČT před volbami uvede 14 debat i závěrečnou Superdebatu

pondělí 28. června 2021

-mav-