Nové Manifesto na pražském Andělu otevře 17. srpna

čtvrtek, 15. července 2021, 17:10 Aktuality, Retail, Marketing MediaGuru

Na nároží mezi ulicemi Stroupežnického a Ostrovského v Praze se 17. srpna otevře nový prostor Manifesto Anděl.

Vizualizace Manifesta Anděl, zdroj: Chybík+Krištof

Vizualizace Manifesta Anděl, zdroj: Chybík+Krištof

V Praze 5 na nároží mezi ulicemi Stroupežnického a Ostrovského se 17. srpna otevře nové Manifesto. Po Florenci a Smíchově se tak jedná o třetí lokalitu, kde začne gastronomický koncept pod širým nebem fungovat. Nový prostor vznikne ve spolupráci se společností Penta Real Estate, čímž Manifesto navazuje na spolupráci z Florence. 

Otevření nového Manifesta bude provázet týdenní zahajovací slavnost s hudebním programem a dalšími atrakcemi. „Budeme pořádat koncerty a další program pro naše první návštěvníky. Projekt jsme museli oddálit v čase kvůli pandemii, a proto si chceme odložený start déle vychutnat. Zároveň bude otevření komfortnější pro ty, kdo se těší stejně jako my – nikomu nic neuteče, pokud vynechá první hodiny provozu,” přibližuje Martin Barry. 

Manifesto Anděl bude pracovat se vzdušnou konstrukcí z lešení mentolové barvy, bazénkem a zelení. Členité prostranství pro posezení hostů pojme až 500 míst. Součástí prostoru budou vysazené stromy, popínavé rostliny či dvojice zelených stěn z dílny české inovativní rodinné firmy Liko-S, jež mají snížit teplotu svého okolí. K ochlazování ovzduší bude přispívat také samozavlažovací systém. A k vidění zde bude i vertikální hydroponická farma od firmy Greentech. Celé Manifesto bude napojeno na energii z obnovitelných zdrojů od Nano Energies. Autoři návrhu jsou stejně jako v případě smíchovské pobočky architektonické studio Chybík+Krištof, k vidění zde budou i pergoly od Davida Karáska z Mmcité.

K dispozici bude na místě 15 restaurací. „Vznikne zde panasijská sekce, kde hosté najdou rozličné asijské speciality vedle sebe, například nové japonské bistro Taiko, jehož specialitou je ramen i japonský street food. Budeme mít i korejskou kuchyni. Jídlo se bude v Manifestu servírovat na porcelánové talíře české výroby, téměř úplně tak z provozu zmizí výrobky k jednorázovému použití,” popisuje Martin Barry. 

Nováčkem bude brazilská restaurace Favela a nebude chybět ani mexická restaurace Alebrijes. V Manifestu bude kopečkové zmrzlinářství Ben&Jerry’s, kavárna se sladkým pečivem, bistro podávající tapas, burgery, mořské plody i havajské poké od Napoké či hranolky Feancy Fries. V sousedství kulturní zóny bude umístěn koktejlový bar Soot a velký pivní bar. Vyroste zde zároveň zázemí pro odbavování virtuálních kuchyní a rozvážku. 

-stk-