PPF se stala novým vlastníkem pražského Fora Karlín

pondělí, 12. července 2021, 07:15 Aktuality, Marketing MediaGuru

Forum Karlín převzala společnost Prague Entertainment Group ze skupiny PPF.

Zdroj: Forum Karlín

Zdroj: Forum Karlín

Pražský multifunkční prostor Forum Karlín má nového vlastníka. Od firmy Forum Karlín, jejíž majiteli byli od roku 2019 producent Serge Grimaux spolu se Sergem Borensteinem a Janem Ludvíkem z firmy Karlín Group, jej odkoupila společnost Prague Entertainment Group ze skupiny PPF. Cena transakce sdělena nebyla. Majitelem budovy Fora Karlín zůstává realitní fond Amundi.

Prague Entertainment Group už prostřednictvím své společnosti Bestsport vlastní a provozuje pražskou O2 arenu a multifunkční a kongresové centrum O2 universum. 

Forum Karlín postavila společnost Karlín Group na pozemcích historického objektu, kde se vyráběly moderní parní kotle společností Českomoravská Kolben & Daněk (ČKD) pro celé Rakousko-Uhersko. Na celkovém architektonickém řešení budovy se podílel španělský architekt Ricardo Bofill. Prostor byl slavnostně otevřen v roce 2014. Do roku 2018, patřila skupina nemovitostí v pražském Karlíně včetně právě Fora Karlín podnikateli Zdeňku Bakalovi, který je pak prodal realitnímu fondu Amundi. Před koronavirovými restrikcemi se v něm každoročně uskutečnila více než stovka koncertů a různých společenských akcí.

„Spojení všech tří objektů nám dává obrovský smysl. PPF je v O2 areně činná od roku 2012 a naše téměř desetileté zkušenosti s provozováním největší české areny tak chceme určitě využít i pro další prostory. Forum Karlín je skvělý sál a svojí kapacitou asi 3000 osob perfektně zapadá do naší nabídky prostor, které chceme pořadatelům domácích i zahraničních koncertů či jiných společenských akcí nabízet,“ řekl předseda představenstva Bestsportu Robert Schaffer.

-čtk-