RRTV zahájila řízení o odnětí terestrické licence stanici Šlágr 2

čtvrtek, 22. července 2021, 11:50 Aktuality, TV MediaGuru

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila s provozovatelem Šlágr 2 řízení o odnětí licence k terestrickému vysílání.

Zdroj: Šlágr TV

Zdroj: Šlágr TV

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zahájila se společností Šlágr TV správní řízení o odnětí licence k provozování zemského digitálního televizního vysílání programu Šlágr 2. Důvodem je to, že stanice od 31. května 2021 nevysílala v terestrickém vysílání déle než 30 dnů. Rada stanovila lhůtu k vyjádření do 15 dnů.

Provozovatel stanice drží vedle terestrické licence také licenci k vysílání programu Šlágr 2 prostřednictvím družice. Tato hudební stanice, která vychází z mateřské Šlágr TV a obsahuje větší zastoupení lidové a dechové hudby, teď vysílá přes internet a u některých placených operátorů, v terestrickém vysílání ale dostupná není.

Mateřská Šlágr TV v terestrice vysílá v multiplexu 24 společnosti Digital Broadcasting. Zde se od 1. července objevil také nový kanál Šláger Muzika.

Na provozující společnost Šlágr TV podala insolvenční návrh společnost Czech Digital Group, provozovatel celoplošného terestrického multiplexu MUX 23 a regionální sítě 12.  Krajský soud v Českých Budějovicích v květnu návrh zamítl.

-mav-