UGO s Biopekárnou Zemanka vyrábí sušenky ze zbytků

úterý, 27. července 2021, 14:30 Aktuality, Marketing MediaGuru

Značka UGO se spojila s Biopekárnou Zemanka a společně vytvořily sušenky z ovocných a zeleninových zbytků z výroby čerstvých šťáv.

Řadu cirkulárních sušenek a krekrů uvádí UGO a Biopekárna Zemanka pod názvem Dužinky, zdroj: Kofola ČS.

Řadu cirkulárních sušenek a krekrů uvádí UGO a Biopekárna Zemanka pod názvem Dužinky, zdroj: Kofola ČS.

Značka UGO, jež patří do portfolia společnosti Kofola ČeskoSlovensko, ve spolupráci s Biopekárnou Zemanka představila novou řadu cirkulárních sušenek a krekrů pod názvem Dužinky. Na trh jsou uvedeny celkem čtyři produkty – řepné, mrkvové, řepno-mrkvové krekry a jablečné sušenky, díky nimž se měsíčně zpracuje na 180 kg kvalitních zbytkových surovin, které by jinak končily v odpadu.

„Dužinky jsou prvním společným projektem UGO a Zemanky, ale už našim druhým projektem cirkulárního pečení. Mám obrovskou radost, že takovéto unikátní a inovativní projekty nyní v Česku vznikají a naše rodinná biopekárna je pomáhá tvořit,” říká o projektu Jan Zeman, majitel Biopekárny Zemanka. První takový projekt vznikl ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem, kdy vznikly Pivovarské krekry, které využívají zbytkové mláto po výrobě piva.

K výrobě Dužinek se využívají lisované ovocné a zeleninové zbytky z produkce paskalizovaných čerstvých šťáv a další ingredience v bio kvalitě. „Ztotožňujeme se s filozofií zero waste. Snažíme se proto minimalizovat množství odpadu, který vzniká v souvislosti s naším podnikáním. A pokud už nějaké odpady vznikají, hledáme pro ně smysluplné využití," vysvětluje Jannis Samaras, šéf Skupiny Kofola.

„UGO má odpovědný přístup k člověku i přírodě ve svém DNA. Dužinky jsou pro nás dalším střípkem v celé mozaice udržitelné strategie, ve které se zaměřujeme nejen na kvalitu surovin, spolupráci s lokálními farmáři, obaly, ale právě i na minimalizaci odpadu,“ uvádí Marek Farník, zakladatel značky UGO.

Dužinky, které jsou vhodné i pro vegany, jsou v prodeji na e-shopu Biopekárny Zemanka a ve vybraných UGO Freshbarech a Salateriích. V průběhu léta se začnou distribuovat i do vybraných sítí hypermarketů, drogerií a prodejen se zdravou výživou.

Plzeňský Prazdroj podporuje své Pivovarské krekry z mláta

středa 8. července 2020

-stk-