Vodafone TV i O2 TV zařazují k olympiádě sedm kanálů Eurosport

pátek, 23. července 2021, 12:05 Aktuality, TV MediaGuru

Spolu s kanály Eurosport 1 a 2 tak oba operátoři budou olympiádu přenášet na celkem devíti programech.

Zdroj: Vodafone, O2 TV, Eurosport

Zdroj: Vodafone, O2 TV, Eurosport

Operátoři Vodafone a O2 zařazují do své televizní nabídky po dobu konání LOH v Tokiu sedm sportovních kanálů od Eurosportu.

Vodafone TV uvedla, že stanice nabídnou 24 hodin denně živé přenosy a záznamy soutěží z olympijského klání. U programů bude k dispozici plné EPG – to znamená, že jednotlivé sportovní události bude možné nejen zhlédnout zpětně až sedm dní, ale také si je nahrát pro pozdější zhlédnutí (platnost nahrávek je 90 dní). Všechny programy budou dostupné i v aplikaci Vodafone TV pro mobilní telefon nebo tablet.

Také O2 TV zařadí v období od 24. července do 8. srpna všech sedm prémiových kanálů z rodiny Eurosport. „Diváci O2 TV se díky Eurosportu dočkají pokrytí veškerého olympijského dění, které by se jinak nevešlo do lineárního vysílání. K dispozici budou navíc stovky hodin přímých přenosů. Pop-up kanály Eurosportu, které se vysílají výhradně v HD kvalitě s originálním komentářem, najdou diváci v tarifech O2 TV Bronzová, Stříbrná, Zlatá a také ve všech předplacených tarifech O2 TV Sport Pack," uvedla Anna Lenerová, šéfka obsahu O2 TV. Dané stanice s názvy Eurosport 3 až Eurosport 9 budou v O2 TV na EPG pozicích 600-606.

Spolu s kanály Eurosport 1 a 2 tak oba operátoři budou olympiádu přenášet na celkem devíti programech. Jde o stanice: Eurosport 1 a 2 – hlavní události a sestřihy, Eurosport 3 – tenis, stolní tenis, badminton, golf, Eurosport 4 – gymnastika, trampolína, skoky do vody, synchronizované plavání, Eurosport 5 – fotbal, florbal, rugby, baseball, softball, Eurosport 6 – basketbal, Eurosport 7 – bojové sporty (taekwondo, box, judo, wrestling, karate), Eurosport 8 – házená a Eurosport 9 – volejbal.

Stanice Eurosport z portfolia společnosti Discovery je hlavním televizním vysílatelem z letošní olympiády. Česká televize odvysílá olympiádu z Tokia v podmínkách nevýhradního vysílatele, podmínky jí dovolují odvysílání 300 hodin premiérových přenosů. Program ČT sport tak zkombinuje přímé přenosy doplněné odpoledními a večerními záznamy, na šestou večer je vždy naplánován hodinový souhrn dne, který nabídne také rozhovory se sportovci.

ČT může z LOH v Tokiu odvysílat 300 hodin premiér a reprízy

pondělí 19. července 2021

Eurosport inovoval pro LOH své virtuální studio

čtvrtek 15. července 2021

Do olympijského vysílání se zapojí také nová sportovní rádiová stanice Radiožurnál Sport. Český rozhlas uvedl, že chystá po dobu olympijských her v Tokiu nejbohatší sportovní nabídku pro posluchače v historii. Stanice Radiožurnál a Radiožurnál Sport nabídnou živé vstupy i celé přímé přenosy. Společné olympijské vysílání obou stanic začne 23. července.

-mav-