ADC otevírá přihlášky do ADCCCA, předsedkyní je Lungu

pondělí, 2. srpna 2021, 07:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Porotu letošního ročníku soutěže ADC Czech Creative Awards povedel Gabriela Lungu z VMLY&R Commerce London. Přihlášky je možné podávat od 2. srpna.

Zdroj: ADC

Zdroj: ADC

Art Directors Club (ADC) otevírá přihlášky pro letošní ročník své soutěže ADC Czech Creative Awards. Přihlásit své práce mohou všechny komunikační agentury, nezávislí kreativci a designéři, produkce, ale i zadavatelé. Podmínkou účasti je původní kreativní koncept, na jehož základě byla rozhodující část kampaně zveřejněna mezi 1. lednem 2020 a 31. srpnem 2021. Soutěž prodlouženým obdobím přihlášek dorovnává covidový odklad loňského ceremoniálu.

„Za poslední dobu vznikla v Česku spousta skvělých reklam a je to poprvé, kdy se v soutěži utkají práce vzniklé během roku a půl. Z tohoto pohledu nás doufám čeká kvalitní přehlídka české kreativy. Zároveň připravujeme i klasický ceremoniál, který k ADC awards vždy patřil. Snad nám to covid opět nezhatí,“ komentuje David Suda, předseda ADC Czech Republic.

O nejlepší reklamě roku bude rozhodovat 13 členná mezinárodní porota, jíž letos jako předsedkyně povede Gabriela Lungu, Global Creative Director VMLY&R Commerce London, zakladatelka Wings Creative Leadership Lab a držitelka více než 150 reklamních ocenění. V minulosti byla rovněž předsedkyní porot Clio Awards, Dubai Lynx nebo Eurobest, opakovaně byla také v porotách na Cannes Lions nebo D&AD. Kompletní složení poroty představí ADC v příštím týdnu.

Spolu s otevřením přihlášek spouští ADC také kampaň k letošnímu ročníku. Kreativní tým ve složení Michaela Pechanová, Martin Svetlík a Richard Axell ji vytvořil spolu s produkcí Nice! a jejím režisérem Václavem Krbůškem

„Od momentu, kdy jsme dali dohromady koncept, pro nás byla spolupráce s Nice! prioritou, protože jejich smysl pro humor a zároveň pro detail je přesně to, co jsme pro kampaň potřebovali,” popisuje za ADC člen výboru Martin Svetlík. V kampani by se podle něj měli poznat nejen ti kreativci, kteří se letos skutečně postavili před objektiv kamery v rámci natáčení, ale v ideálním případě „úplně každý, kdo někdy zkoušel vymyslet tu nejlepší reklamu roku”.

ADC poskytuje přihlašovatelům už tradičně službu mentora, který poradí s výběrem kategorie a dalšími náležitostmi přihlášky. Role se ujal stejně jako loni člen výboru Jan Marcinek (jan.marcinek@adc-czech.cz).

Kompletní podmínky soutěže, popis kategorií a samotnou registraci najdou zájemci na webu www.adc-czech.czPráce lze letos přihlašovat až do 17. září. 2021. V termínu „early bird“, který trvá do 31. srpna, jsou stanovené výhodnější ceny přihlášek.

-stk-