CzechTourism investuje v Miláně do street artové malby

pondělí, 9. srpna 2021, 07:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Agentura CzechTourism se rozhodla pro atypický reklamní formát – v Miláně nechala vytvořit velkoplošnou malbu s kněžnou Libuší.

Velkoplošná malba v ulici Morosini v Miláně, zdroj: CzechTourism

Velkoplošná malba v ulici Morosini v Miláně, zdroj: CzechTourism

V italském Miláně byla odhalena street artová mural římských umělců Solo a Diamond o ploše tři sta metrů čtverečních, která zobrazuje Prahu a Českou republiku. Velkoplošná malba s kněžnou Libuší, Svatým Václavem, pražskými věžemi či Krtečkem vznikala zhruba měsíc a bude frekventované místo v širším centru Milána zdobit roky. Za netradiční prezentací České republiky stojí zahraniční zastoupení agentury CzechTourism v Itálii, které do jejího vzniku investovalo ze svého rozpočtu necelý milion korun. 

„Během pandemie jsme hledali neotřelé formy prezentace a destinační marketing se posunul až do inspirativní roviny. Na italském trhu jsme pro to využili vzrůstajícího zájmu o street art,“ vysvětluje Luboš Rosenberg vznik české mural v Miláně, ředitel zahraničního zastoupení agentury CzechTourism v Itálii, a popisuje, v čem je milánský mural unikátní: „Jednak jde o vůbec první pokus využití street artu k destinačnímu marketingu a také proto, že co se Milána týče, nebude na periferii, ale nedaleko centra v ulici Morosini, což je něco jako Praze Vršovice nebo Vinohrady. Zároveň to bude první mural římských umělců Solo a Diamond v Miláně.“

Dominantou české velkoplošné malby je čtyři patra vysoká kněžna Libuše, znázorněná v secesním stylu inspirovaném Alfonsem Muchou, která pózuje před Václavským náměstím a sochou svatého Václava na koni. Ve spodní části je zachycen výjev z Václavského náměstí – rodina, která přijela na výlet do Prahy a pořizuje s společné selfie. 

Na českou streetartovou malbu upozorňuje residenty i návštěvníky Milána padesát velkoplošných samolepek, dvě tramvaje v barvách Murales, které budou jezdit po dobu jednoho měsíce, venkovní výstava na plotě generálního konzulátu v Miláně a v neposlední řadě také soutěž „Dej jméno novému mural“ s možností výhry víkendového pobytu pro dva v Praze.

Na novou mural upozorňuje i celobrandová tramvaj, zdroj: CzechTourism.

Na novou mural upozorňuje i celobrandová tramvaj, zdroj: CzechTourism.

-stk-