Lidl otevírá v Brně svou první dvoupatrovou prodejnu v ČR

neděle, 29. srpna 2021, 07:25 Aktuality, Retail MediaGuru

V centru Brna se otevírá první dvoupatrová prodejna Lidlu v ČR, nachází se v památkově chráněné funkcionalistické budově.

Nový obchod se nachází na Malinovského náměstí v centru Brna, zdroj: Lidl.

Nový obchod se nachází na Malinovského náměstí v centru Brna, zdroj: Lidl.

Obchodní řetězec Lidl otevírá v pondělí 30. srpna svou první dvoupatrovou prodejnu na Malinovského náměstí v centru Brna, kterou zákazníci naleznou na okraji pěší zóny v OD Centrum. Jedná se o funkcionalistickou budovu architekta Vladimíra Karfíka z let 1930–1931, která je od roku 1988 památkově chráněná. Je to první prodejna řetězce, která má prodejní plochu umístěnou ve dvou patrech.

Zajímavostí při vzniku této prodejny je fakt, že z důvodu umístění prodejny v centru města, bylo nutné využít při vybavování prodejny vrtulník. Jedná se o celkově již patnáctou prodejnu Lidlu v Brně a má velikost přes 700 m2.

„Díky nové prodejně v OD Centrum si budou moci zákazníci nakoupit v samotném centru města. I přes menší prodejní plochu zde naleznou širokou škálu našich produktů, které budou rozprostřeny do dvou pater prodejní plochy,“ doplňuje Tomáš Myler, mluvčí společnosti Lidl. Řetězec letos otevře po celé ČR více než 20 nových prodejen.

Řetězce investují spíš do modernizace prodejen než stavby nových

pondělí 23. srpna 2021

-zue-