Nova chystá novinky v relaci Počasí, vysílat ji bude vždy živě

pondělí, 30. srpna 2021, 16:00 TV, Aktuality, Lidé MediaGuru

Relace Počasí bude na TV Nova vysílána v rámci všech pravidelných zpravodajských bloků vždy živě. Nová podoba přijde s novým zpravodajským studiem. Přesný termín zatím Nova nesdělila. Do relace se připojí dvě nové moderátorky.

Anna Bábovská a Simona Šimková, zdroj: TV Nova

Anna Bábovská a Simona Šimková, zdroj: TV Nova

TV Nova v souvislosti s blížícím se spuštěním nového zpravodajského studia také mění podobu relace Počasí. Nově bude vysílána v rámci všech pravidelných zpravodajských bloků vždy živě.

K novinkám mají patřit údaje o pocitových teplotách nebo indexy pro různé činnosti lidského života, např. index opalování, index žízně či index aktivity bodavého hmyzu. Indexy jsou vyjadřovány v pětistupňové škále, tzn. 1 znamená nízké riziko, 5 vysoké riziko. 

Informace bude prezentovat nový moderátorský tým. Karla Kašáka doplní dvě moderátorky Simona Šimková a Anna Bábovská. Obe na Nově pracují od roku 2018. „Obě moderátorky prošly několikaměsíčním náročným meteorologickým školením a teď jim začíná nová profesní etapa,“ říká Kamil Houska, ředitel sekce zpravodajství a publicistiky, kam relace Počasí rovněž spadá. „Diváci se na novou podobu Počasí mohou těšit spolu se spuštěním nového studia. Přesné datum zatím neprozradíme, ale bude to již brzy,“ dodává Kamil Houska.

-mav-