Olympiáda zvýšila podíl ČT sport na víc než 11 procent

pondělí, 9. srpna 2021, 17:00 Aktuality, TV MediaGuru

Některé z olympijských klání si během trvání LOH v Tokiu pustilo na České televizi přes 4,5 milionu diváků.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Podíl stanice ČT sport na sledovanosti přesáhl v době konání Letních olympijských her v Tokiu jedenáct procent (11,13 %). Sportovní stanice ČT sport se po dobu olympiády stala třetí nejsledovanější na tuzemském televizním trhu.  LOH se uskutečnily od 23.7. do 8.8. 2021. Celkový podíl se také zvýšil stanicím České televize. V uvedeném období vystoupal na 37,69 % (celý den). Některé z olympijských klání si během trvání her pustilo na veřejnoprávní televizi přes 4,5 milionu diváků. Ukazují to data ATO-Nielsen Admosphere.

Nejsledovanější událostí letošních olympijských her byla podle dat z vysílání České televize finálová část sportovního lezení, v němž o medaili soutěžil i český reprezentant Adam Ondra.

Finále sportovního lezení, konkrétně jeho poslední část lezení na obtížnost, přilákalo ve čtvrtek 5. srpna přes 776.000 diváků. Přes hranici 700.000 diváků se dostalo ještě finále české tenistky Markéty Vondroušové. Velký zájem o sportovní lezení během olympijského vysílání ČT pak potvrzuje třetí místo finálové části v boulderingu. V první desítce nejsledovanějším olympijských pořadů ČT jsou dále zastoupeny hlavně tenisové a atletické události. Na osmém místě bylo finále judisty Lukáše Krpálka s 573.000 diváky.

Největší zájem o vysílání ČT sport nastal v polovině olympiády, kdy se stanice s podílem průměrné sledovanosti 16,36 procenta stala toho dne lídrem televizního trhu v Česku.

Olympijské hry v televizi dále podle statistik ČT více sledovali muži, konkrétně s podílem 54 procent oproti 46 procentům u žen. Nejčastěji pak šlo o diváky ve věku nad 65 let, kteří tvořili skoro 43 procent sledujících.

Olympijské hry v Tokiu skončily v neděli. Čeští sportovci na nich získali celkem 11 cenných kovů, z toho čtyři zlaté medaile.

-mav-, -čtk-