Rohlik Group vstupuje pod značkou Knuspr.de na německý trh

čtvrtek, 12. srpna 2021, 12:30 Aktuality, Retail, Marketing MediaGuru

Na německém trhu online supermarket Rohlík začíná rozvážet v Mnichově, poté zamíří do Frankfurtu.

Zdroj: Rohlik Group

Zdroj: Rohlik Group

Rohlik Group, zabývající se online rozvozem potravin a pod níž spadá i český Rohlík, expanduje do Německa. Pod názvem Knuspr.de začala první objednávky rozvážet v Mnichově, ještě letos se služba rozšíří i po Frankfurtu. V příštím roce bude možné nakoupit online v Dortmundu, Hamburku nebo v Kolíně nad Rýnem. Německo se tak stává po Česku, Maďarsku a Rakousku čtvrtou zemí v pořadí, kde Rohlík rozváží.

Na německém trhu slibuje Knuspr.de dodání objednávky do tří hodin a do 60 minut od potvrzeného doručení. Dodávky probíhají od pondělí do soboty mezi 7:00 a 22:00 hodinou. Celkem nabízí více než 9 000 položek. Stejně jako u české verze budou základem nabídky čerstvé regionální produkty jako ovoce a zelenina, maso, ryby a mléčné výrobky, které dohromady tvoří třetinu sortimentu. Více než dvě třetiny výrobků odebírá supermarket bez zprostředkovatelů, tedy přímo od výrobců a zemědělců.

Očekáváme, že podíl online nákupů potravin v Německu dosáhne v příštích pěti letech 30 % a my s Knuspr.de u toho chceme být. Našim cílem je do tří let dodávat potraviny přibližně 30 milionům zákazníků a ve střednědobém horizontu se stát jedničkou v oblasti online dodávek potravin v Německu,“ říká Erich Čomor, CEO Knuspr.de.

Na začátku března jsme oznámili první kolo financování, v němž jsme získali 190 milionů eur. O tři měsíce později jsme získali dalších 100 milionů eur a dosáhli jsme statusu jednorožce. Tyto investice jsou důkazem důvěry našich investorů v rychlý růst Rohlik Group,“ popisuje Tomáš Čupr, zakladatel a CEO Rohlik Group, a dodává: „Rohlík je vnímán jako evropská společnost, která je schopna rychle expandovat na velmi náročných západoevropských trzích. Dodatečný kapitál nám pomáhá růst rychleji, než jsme původně plánovali. Urychluje rozvoj a expanzi na nové trhy, technologický rozvoj našich distribučních center a dokonalé zavádění inovací v celé společnosti. Také nám umožňuje zajistit do našeho týmu ty nejlepší lidi.“ 

V blízké budoucnosti plánuje Rohlik Group expanzi do Rumunska, Itálie, Francie a Španělska. 

-stk-