Škoda Auto cílí na mladé hrou s komiksovými příběhy

sobota, 7. srpna 2021, 07:20 Aktuality, Reklama MediaGuru

Automobilka Škoda spouští na Facebooku hru Škoda Founders. Staví na komiksu se zakladateli Václavem Laurinem a Václavem Klementem.

Zdroj: Škoda Auto

Zdroj: Škoda Auto

České zastoupení automobilky Škoda spouští na svém facebookovém profilu hru Škoda Founders. Pracuje s komiksovými příběhy se zakladateli Václavem Laurinem a Václavem Klementem, které se odehrávají v alternativní současnosti. Hráči je mohou ovlivňovat svými rozhodnutími prostřednictvím interaktivního bota v komunikační aplikaci Messenger. Kdo dojde až do cíle, bude zařazen do slosování o ceny.

Do hry se může zapojit každý, kdo navštíví facebookový profil Škoda Česká republika. Prostřednictvím funkce Messenger si vybere, zda chce mluvit s pracovníkem zákaznické péče, nebo spustit hru Škoda Founders. Pokud zvolí druhou variantu, stává se součástí příběhu, který zároveň aktivně tvoří. 

Hru otevírá úvodní video a celý příběh pracuje se sherlockovským záměrem, kdy jsou historické postavy zasazeny do současnosti. Interaktivní hra ve stylu legendárních textových adventur obsahuje tři komplexní logické rébusy a má stejný počet alternativních konců. Příběh je protkán popkulturními odkazy – například z filmů Kmotr či Smrtonosná past 3. Každý, kdo hru dohraje až do konce, se dostává do slosování o padesát cen. V případě, že uživatel nasbírá ve hře všech osm trofejí, dostane se do slosování hned dvakrát. 

 

Hlavní cenou je měsíční zápůjčka vozu Škoda Enyaq iV., dále se hraje o 10 sluchátek JBL a všech 50 vylosovaných hráčů obdrží prémiovou verzi tištěného komiksu. „Tímto projektem chceme oslovit primárně teenagery, ale věříme, že komiksové pojetí zaujme i mileniály. S ohledem na tuto cílovou skupinu volíme charakter kampaně, která se opírá o influencery z řad geeků, streamerů, hráčů videoher, ale také sběratelů komiksů,“ vysvětluje Filip Keresteš z oddělení marketingu Škoda Auto Česká republika.

Kromě interaktivní hry se počítá rovněž se dvěma variantami tištěného komiksu, v němž se objevuje řada historických reálií, které mají u mladého publika potenciál vzbudit zájem o historii automobilky. Kampaňová varianta na standardním lesklém papíru bude mít 14 stran a obsahuje QR kód, který hráče nasměruje do hry. Primárně je určena k distribuci do prodejní sítě Škoda Auto. Prémiová varianta na ještě kvalitnějším papíru je obohacena o dalších 14 stran povídky s komiksovými doplňky. Slouží jako kompaktní kapitola Founders coby cena do soutěže, k zaslání influencerům a případně k pozdějšímu prodeji.

Veškeré aktivity včetně samotné hry potrvají do 31. srpna. V případě úspěchu není vyloučeno podzimní pokračování druhým komiksem.

-stk-