Skupina Knowlimits zakládá divizi pro rozšířenou realitu

čtvrtek, 12. srpna 2021, 17:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Komunikační skupina Knowlimits rozšiřuje své služby a zakládá specializovanou divizi, která se bude věnovat tzv. rozšířené realitě.

Vlevo filtr Rainbow Madonna, vpravo kampaň na Mariánský sloup. Zaznamenala 100 tisíc organických impresí během několika dnů. Zdroj: Knowlimits

Vlevo filtr Rainbow Madonna, vpravo kampaň na Mariánský sloup. Zaznamenala 100 tisíc organických impresí během několika dnů. Zdroj: Knowlimits

Komunikační skupina Knowlimits rozšiřuje své služby a zakládá specializovanou divizi, která se bude věnovat tzv. rozšířené realitě (AR, doplňování objektů nebo textů do skutečné reality). Pandemie urychlila digitální transformaci a AR je podle agentury způsobem, jak rychle a snadno přenést zážitky spojené s produkty kdykoliv a kamkoliv. 

„Téměř 70 % uživatelů si myslí, že jim virtuální a rozšířená realita dokážou prostřednictvím chytrých telefonů poskytnout všechny výhody kamenných obchodů. Ukazuje se, že například AR fashion bude s ohledem na útlum kamenných prodejen velmi zásadní a první brandy už s prodejem prostřednictvím rozšířené reality začínají experimentovat,“ vysvětlili Petr Bažant, managing partner Knowlimits, důvody, proč tuto službu začíná agentura standardně nabízet.

„Až 40 % zákazníků je ochotných zaplatit více za zboží, pokud předtím dostanou AR zážitek. Tento nastupující trend silně vnímáme i u našich stávajících klientů. Poptávka po zapojení zábavných prvků do komunikačních kampaní nevídaně roste,“ dodala Markéta Dyllong, managing partner Knowlimits.

Na rozdíl od „push“ forem reklamy se v případě AR vychází z předpokladu, že lidé se jí rádi baví, což přirozeně generuje delší čas strávený se značkou a více pozornosti, která je jí věnována. „Věříme, že má rozšířená realita obrovský potenciál. Už nyní vidíme, že AR platformy dominují a neustále rostou. Klíčovým milníkem jistě bude masivní rozšíření využívání brýlí pro virtuální realitu,“ predikuje Bažant.

Knowlimits disponuje vlastním vývojářským týmem, který zaštiťuje všechny aktivity spojené s rozšířenou realitou. Zároveň se stává i partnerem ARfestu

V současné době Knowlimits připravuje AR kampaně pro klienty jako je Pedro nebo Centropen. Agentura zároveň získala za kampaň pro obnovu Mariánského sloupu, která využívala AR technologie, stříbro v marketingové soutěži IMC Czech Awards 2020. Skupina stojí také za filtrem Rainbow Madonna.

-mav-