Šprongl a Vrabec připravují pro A11 TV pořad Zaostřeno!

středa, 11. srpna 2021, 17:20 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Radan Šprongl a Petr Vrabec začnou pro regionální web Náš Region od A11 připravovat pořad Zaostřeno!.

Radan Šprongl a Petr Vrabec, zdroj: A11

Radan Šprongl a Petr Vrabec, zdroj: A11

Lokální noviny Náš region vydavatelství A11 přinesou na svém zpravodajském webu Nasregion.cz reportážní televizní pořad Zaostřeno!. Připraví ho Radan Šprongl a Petr Vrabec. Věnovat se v něm budou tématům ze státní správy, veřejným zakázkám nebo hybridním hrozbám na internetu. „Obecně jsme vždy na straně občanů, ať už ve sporu se státem nebo s korporacemi,“ uvedl k novému pořadu Petr Vrabec.

Šprongl i Vrabec začínali v soukromých televizích v první polovině devadesátých let. Společně se potkali ve zpravodajství TV Nova, později v publicistice Primy v pořadu Akta Milana Šímy a nakonec i v publicistice veřejnoprávní ČT v pořadu Fakta. Po odchodu z ČT připravovali dokumentární seriál Česká mise o našich vojácích v zahraničí. Poté se jejich cesty rozešly, v této několikaleté pauze Šprongl připravoval videoreportáže z válečných konfliktů nebo v pořadu No-go ZONE reportáže z míst, kam se běžný člověk nedostane. Vrabec psal pro Reflex a Forum24 a vedl Ekonomický magazín. Opět spolu začali natáčet pro Info.cz v pořadu Téma P.V.

„Zaujala nás perspektiva vydavatelství a možnost rozvíjet další televizní formáty,“ uvedl ke spolupráci s A11 Radan Šprongl.

-mav-