AKA spouští opět výzkum trhu marketingové komunikace

úterý, 7. září 2021, 10:25 Aktuality, Marketing, Výzkum MediaGuru

Asociace komunikačních agentur odstartovala začátkem září další ročník výzkumu ke zmapování celkových výdajů na marketingovou komunikaci.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Asociace komunikačních agentur (AKA) spustila k 1.září již šestý ročník výzkumu, který má za úkol zmapovat celkové výdaje do marketingové komunikace v České republice. Zúčastnit se ho je možné do 20. září. Prováděn je opět agenturou Nielsen Admosphere. 

Hlavním cílem výzkumu je analyzovat celkovou velikost trhu marketingové komunikace, poměřit investice do jednotlivých typů kanálů, a to těch mediálních i nemediálních, a zároveň porovnat data s roky minulými a predikovat budoucí vývoj a nadcházející trendy. 

Účast na výzkumu je zcela dobrovolná a anonymní, k participaci se může přihlásit jakýkoliv pracovník marketingového oddělení. K řádnému zapojení je třeba jen vyplnění krátkého dotazníku. Ten je možné otevřít naskenováním QR kódu. Dotazník lze vyplnit přes počítač, notebook nebo mobilní telefon a jeho vyplnění zabere přibližně 5 minut.

QR kód k výzkumu AKA? zdroj: AKA

QR kód k výzkumu AKA? zdroj: AKA

Ten je možné otevřít naskenováním QR kódu. Dotazník lze vyplnit přes počítač, notebook nebo mobilní telefon a jeho vyplnění zabere přibližně 5 minut.

V případě zájmu získají pracovníci, kteří se výzkumu zúčastnili, shrnující dokument, který bude obsahovat veškeré zjištěné informace a data.

„Tyto výsledky by měly pracovníkům, a tím pádem i celým firmám, poskytnout výhodný vhled do aktuálního dění ve světě marketingové komunikace. Díky tomu dokážou lépe odhadnout, do kterého typu komunikačních kanálů bude více účelné investovat při budoucích aktivitách, a co se jim naopak už nevyplatí,“ komentuje za Asociaci komunikačních agentur David Čermák a doplňuje, že dokument zároveň i upozorní na nadcházející trendy, které lze do budoucna očekávat. 

-stk-