Avast představil novou vizuální identitu a novou strategii

pondělí, 20. září 2021, 07:35 Aktuality, Marketing MediaGuru

Společnost Avast představila novou identitu své značky a rozšířený cíl chránit digitální svobodu uživatelů internetu.

Nové logo společnosti Avast, zdroj: Avast

Nové logo společnosti Avast, zdroj: Avast

Společnost Avast představila novou identitu své značky a rozšířený cíl chránit digitální svobodu uživatelů internetu. Avast se zavázal podporovat občanská práva uživatelů v digitálním světě, zejména v oblasti ochrany soukromí, a to prostřednictvím nové strategie na podporu digitální svobody, která vyžaduje zapojení zákonodárců, filantropů i inovátorů.

„Nová vizuální identita značky odráží větší cíle společnosti, nový a inovativní přístup k celkové digitální ochraně díky produktu Avast One a výzvu, aby lidé přehodnotili svůj vztah k internetu a využívali ho zdravějším způsobem," uvedla společnost v tiskovém oznámení. 

Výzkum, který Avast zveřejnil ve zprávě Digital Citizenship Report, zjistil, že ačkoliv šest z deseti lidí uznalo, že během pandemie význam internetu vzrostl, obavy o bezpečnost a soukromí někdy zabránily 65 % dotázaných po celém světě (46 % v Česku a 57 % na Slovensku) v aktivitách na internetu; největší obavy mají ženy a lidé ve věku 18-24 let (68 % globálně, 46 % v Česku a 62 % na Slovensku).

V rámci nové strategie Avast představil produkt Avast One. Kombinuje antivirovou technologii Avastu s firewallem a funkcí pro aktualizace softwaru, která zabraňuje používání zastaralého softwaru i útokům na dodavatelské řetězce, ochranu soukromí v podobě virtuální privátní sítě (VPN) pro běžné prohlížení webu a ochranu identity prostřednictvím služby sledování úniků uživatelských dat, a to vše zdarma ve verzi Avast One Essential. Nový je také program Nadace Avast: restrukturalizovaná charitativní nadace společnosti Avast letos slaví jedenáct let a představila nový program Spark Fund zaměřený na problematiku digitální svobody a podporu zranitelných skupin. 

-mav-