Canal+ získá 70% podíl ve firmě SPI International

pondělí, 27. září 2021, 07:20 Aktuality, TV MediaGuru

Mediální společnost SPI International spojuje síly se skupinou Canal+ Group.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Canal+ získá většinový, 70% podíl ve společnosti SPI International. Mediální společnost SPI International, provozovatel 42 televizních programů a digitálních produktů na šesti kontinentech, tak spojuje síly se skupinou Canal+ Group.

Canal+ Group je provozovatelem placených televizních služeb. Své zastoupení má ve 40 zemích v Evropě, subsaharské Africe a Asii. V Evropě má Canal+ silnou pozici ve Francii a Polsku; v roce 2019 společnost odkoupila platformu M7 Group. Skupina má na celém světě celkem 22 milionů předplatitelů.

„Tato akvizice pomůže společnosti Canal+ rozšířit investice do digitálního obsahu a posílit nabídku na různých trzích, a to díky evropskému lídrovi Studiocanal, polskému Kinu Świat a nově i společnosti SPI International,“ uvedly společnosti v tiskovém oznámení.

Společnost SPI provozuje bezplatné i placené televizní kanály v regionu střední a východní Evropy, západní Evropy, SNS a zemí bývalé Jugoslávie. Pod SPI patří například FilmBox, Film1, Kino Polska, Stopklatka a Dizi a různé tematické kanály a streamovací služby.

-mav-