Coca-Cola představila svůj nový koncept Real Magic

středa, 29. září 2021, 17:30 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

Uvedení nového konceptu doprovází kampaň, která spojuje virtuální a reálný svět.

Zdroj: Coca-Cola

Zdroj: Coca-Cola

Coca-Cola zveřejnila novou globální filozofii a platformu své značky s názvem Real Magic. Má odkazovat k původnímu závazku značky „spojovat a pozvednout lidi“.

„Coca-Cola je značka definovaná vždy z dvou pohledů: pokorná, ale ikonická, autentická nicméně tajemná, opravdová a zároveň kouzelná,“ říká Manolo Arroyo, Chief Marketing Officer ve společnosti The Coca-Cola Company. „Filozofie Real Magic je zakořeněná v přesvědčení, že tyto dichotomie mohou ze světa udělat mnohem zajímavější místo – místo, které je plné výjimečných lidí, nečekaných příležitostí a krásných momentů. Současně zachycuje podstatu samotné Coca-Coly,“ dodává.

Coca-Cola také uvádí obnovenou vizuální identitu značky i s novým pohledem na logo Coca-Cola. Prostřednictvím loga „Hug“ chtěli umělci, fotografové a ilustrátoři přivést k životu koncept Real Magic. Logo znázorňuje každodenní momenty života. Mezi designové partnery patří Wieden+Kennedy London, KnownUnknown a Kenyon Weston. „Real Magic není jen slogan nebo jednorázová kampaň. Je to dlouhodobá filozofie značky a přesvědčení, které bude řídit a vést marketingové a komunikační aktivity napříč značkou Coca-Cola,“ doplňuje Arroyo.

Real Magic startuje s kampaní „One Coke Away From Each Other, která spojuje virtuální a reálný svět. Název kampaně je metaforou, která věří, že to, co nás spojuje je silnější než to, co nás rozděluje. Film, který byl digitálně spuštěn 27. září, se ptá, co kdyby Coca-Cola jako symbol pospolitosti mohla překlenout vesmíry, které mají být odděleny a vytvořit tak skutečné kouzlo. Ve filmu se také objevili tři známí hráči: DJ Alan Walker, Aerial Powers a Average Jonas.

-mav-