ČT:D přinese nové pořady i Křemílka a Vochomůrku v barvě

pátek, 3. září 2021, 07:30 Aktuality, TV MediaGuru

ČT:D se v podzimním vysílání  zaměří na technologie i finanční gramotnost. Nabídne první večerníček Ivana Trojana i Křemílka a Vochomůrku v barvě.

Pohádky z mechu a kapradí, zdroj: ČT

Pohádky z mechu a kapradí, zdroj: ČT

Dětský kanál ČT:D vstupuje do devátého roku své existence. V nových zábavně-vzdělávacích pořadech se zaměří na rozvoj finanční a digitální gramotnosti a rovněž na občanskou výchovu, kreativitu nebo zdravý životní styl. Poprvé také divákům představí původně černo-bílou sérii třinácti Pohádek z mechu a kapradí v barvě. Premiéru bude také mít nový večerníček Kdopak by se čerta bál, kterému hlas propůjčil Ivan Trojan

Déčko tak na podzim uvede nový pořad Futuro s Michalem Isteníkem o moderních technologiích, sérii Zvěd, která ukazuje fungování vědy v praktickém životě, premiéru pořadu s tématem zdravého stravování Ke stolu! Servíruje Servác s Pavlem Zedníčkem, a také nové řady Bankovkových, Občanky, Biblických pátrání nebo Party z garáže.

V říjnu v Galerii ČT na Kavčích horách otevře Česká televize novou výstavu Déčkosvět zaměřenou na duhový svět Déčka. Návštěvníci tak poprvé budou mít možnost vstoupit do světa, který znají především z televizní obrazovky.

Dětem je určena i nová kniha z Edice ČT nazvaná Planeta je Prga. Zábavná publikace vychází z divácky populárního projektu ČT :D a seznamuje malé čtenáře s principy ekologie i s péčí o jejich okolí. 

Novinky nabídnou i weby Déčko.cz a ČT edu.

-mav-