Czech Internet Forum o videu, autorském právu i reklamním trhu

pondělí, 6. září 2021, 12:25 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Další ročník konference Czech Internet Forum se bude věnovat situaci na poli videoobsahu, autorského práva, personalizovaného cílení reklamy nebo reklamního trhu.

Zdroj: Internet Info

Zdroj: Internet Info

Šestnáctý ročník konference Czech Internet Forum se bude mimo jiné zabývat tím, jak zahýbá českým mediálním trhem evropská směrnice o autorském právu a jaká je budoucnost personalizovaného cílení reklamy bez využití cookies třetích stran.

Czech Internet Forum letos proběhne 12. října. Na účastníky čeká 12 přednášek, velká panelová diskuze a 18 spíkrů: vše se odehraje na podiu Konferenčního centra City v Praze.

Výběr z letošních témat

  • Rozvoj placeného i neplaceného videoobsahu na českém trhu – Daniel Grunt (CME)

Jak si stojí česká placená videotéka Voyo v konkurenci streamovacích gigantů Netflix či HBO GO? Jaké je místo a budoucnost neplacených videoslužeb a online videoreklamy v Čechách?

  • Reklamní trh v nejistých časech: vývoj v letech 2020 a 2021 – Tomáš Hynčica (Nielsen Admosphere) a Ondřej Novák (ASMEA)

Reklamní trh zažívá turbulentní období. Konference nabídne reálný pohled do nejnovějších dat o české reklamě. 

  • Média a marketing – změny pravidel hry v roce 2021 – Petra Dolejšová (advokátka na volné noze)

Jaké právní změny se letos odehrávají v digitálním světě médií? Jak je to s vývojem remarketingu? A co digitální směrnice? V jakém je stavu a jak změna zákona zasáhne média a jak marketing? Kdy můžeme novou úpravu vůbec očekávat? A kterých platforem a společností se změny týkat naopak nebudou?

  • Panelová diskuze: Budoucnost personalizovaného cílení reklamy bez využití cookies třetích stran

Diskuze se zúčastní Jan Brendl ze Seznam.cz, Matěj Novák z DataSentics, David Voráček z CPEx a Lucie Zadák Pěnkavová z Czech News Center.

Vojtěch Lambert z LCG New Media promluví o TikToku a Snapchatu, Josef Šlerka z Univerzity Karlovy a Hana Friedlaenderová z výzkumné agentury Nielsen Admosphere o tom, jak obstálo zpravodajství v době pandemie covid-19. Martin Marek DoDo se bude věnovat logistice – konkrétně tomu, jak zvládnout tzv. poslední míli.

K dispozici je web konference, kde se lze seznámit s dalšími tématy a spíkry, je zde i registrační formulář.

-mav-