Film Kolektiv založil reklamní produkční firmu Ad Kolektiv

úterý, 21. září 2021, 12:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Filmoví tvůrci zakládají novou reklamní produkční společnost Ad Kolektiv. Vzniká pod hlavičkou filmové skupiny Film Kolektiv.

Zleva: Marcus Krug a Jan Kallista, zdroj: Ad Kolektiv

Zleva: Marcus Krug a Jan Kallista, zdroj: Ad Kolektiv

Pod hlavičkou kreativní filmové skupiny Film Kolektiv vstupuje na reklamní trh nová produkční společnost s názvem Ad Kolektiv. Zaměří se především na tvorbu audiovizuální reklamy. Produkce nabízí v tvorbě reklamních spotů full servis od kreativy přes produkci až po postprodukci. V čele Ad Kolektiv stojí producenti Jan Kallista a David Promberger. Do jejich týmu patří i režisér a kameraman Marcus Krug.

Firmu Ad Kolektiv vlastní Jan Kallista společně s filmovými producenty Barborou Dlabajovou, Ondřejem Zimou, Silvií Michajlovou, Pavlem Berčíkem a Karlou Stojákovou.

Jan Kallista pracoval například na kampaních pro korporátní klienty, jako jsou Innogy, Škoda Auto, Moneta Money Bank nebo T-Mobile

Producent David Promberger přichází do Ad Kolektiv z globální produkční firmy Stink Films a do jeho portfolia patří kampaně například pro Gambrinus, Pilsner Urquell, Facebook, Samsung, Tesco, ČSOB nebo Fio.

Režisér Marcus Krug stojí za jedním z nejsledovanějších pořadů českého internetu – One Man Show s Kazmou (Kamilem Bartoškem). Na něm se Krug podílel do loňského roku a naposledy připravil videa s názvem Road Trip pro značku Red Bull.

Mateřská firma Film Kolektiv se podílela mj. na seriálech pro Českou televizi, Netflix, HBO, dále na dokumentárních filmech nebo pořadech pro děti.

-mav-