Media Bohemia loni vylepšila výsledek hospodaření

středa, 29. září 2021, 12:45 Aktuality, Rádio MediaGuru

Díky fúzím s dceřinými společnostmi vylepšila rozhlasová společnost Media Bohemia své hospodaření v roce 2020.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Společnost Media Bohemia, nejsilnější provozovatel na regionálním soukromém rozhlasovém trhu, dosáhla v roce 2020 tržeb z prodeje výrobků a služeb ve výši 89,946 mil. Kč. Výsledek hospodaření za účetní období skončil v plusu 4,75 mil. Kč. Vyplývá to z údajů zveřejněných ve výroční zprávě za loňský rok. 

Ve srovnání s rokem 2019 jde o zlepšení výsledku. V tomto roce vytvořila společnost tržby ve výši 78,376 mil. Kč a zisk 4,638 mil. Kč. Vylepšení přičítá management provedeným akvizicím a fúzím v uplynulém období. „Hospodářský výsledek společnosti za rok 2020 byl pozitivně ovlivněn zvýšením efektivity hospodaření důsledkem provedené fúze sloučením s dceřinými společnostmi," uvádí ve výroční zprávě za rok 2020.

Ve zmíněném roce došlo k fúzím se společnostmi RTV Cheb, PS Křídla a Gama media. Poté následovaly další akvizice společností Radio Contact Liberec, Radio Zlín a AZ Media. „Společnost plánuje i v následujícím období upevňovat svoji pozici na trhu rozhlasových stanic a vyhledávat vhodné investiční příležitosti k nákupu dalších rozhlasových stanic," konstatuje dále vedení společnosti.

Media Bohemia je společností, která drží licence pro vysílání několika klíčových nadregionálních a regionálních rozhlasových stanic (Blaník, Hitrádio, Fajn rádio, Rock Rádio aj.).

-mav-