Nova rozvíjí své HbbTV, zavedla lištu pro významné zprávy

úterý, 21. září 2021, 16:10 TV, Internet & Mobil MediaGuru

TV Nova spustila novou funkcionalitu breaking news, díky které se diváci sledující lineární televizní vysílání prokliknou k dalším informacím.

Zdroj: TV Nova

Zdroj: TV Nova

Televizní skupina Nova pracuje v souladu se svou digitální strategií na rozvoji hybridního televizního vysílání (HbbTV, červené tlačítko). Minulý týden spustila novou funkcionalitu breaking news v lineárním vysílání. Jedná se o lištu na obrazovce, která umožňuje informovat diváky o aktuálních událostech.  Podle sdělení TV Nova dokáže v danou chvíli zasáhnout v HbbTV až 424 tisíc unikátních uživatelů.

Novinka se objevila poprvé v souvislosti s informací o hospitalizaci prezidenta Miloše Zemana (viz foto). Lišta pro významné zprávy (breaking news) je push notifikace, která se na 30 vteřin objeví na televizní obrazovce ve formě krátké zprávy s možností prokliku do článku. „Zpráva se dostane do televizního vysílání v řádu několika vteřin od jejího zadání do systému, distribuuje se přes hybridní vrstvu,“ uvedl ředitel sekce zpravodajství a publicistiky TV Nova Kamil Houska.

Divák rovněž může zmáčknutím modrého tlačítka na TV ovladači zjistit více informací proklikem do HbbTV aplikace TN.cz. Interaktivní zpravodajská breaking news lišta se zobrazuje na televizních zařízeních, které mají funkci HbbTV.

Jde tak o další funkcionalitu, kterou Nova v HbbTV po příchodu Daniela Grunta do čela digitálních médií rozvíjí. V uplynulých dvou měsících v rámci HbbTV uvedla streamovací službu Voyo a také nový reklamní formát Max Reach. Cílení Max Reach pracuje s faktem, zda televizní zařízení vidělo (nebo naopak nevidělo – podmínka lze nastavit) určitý obsah, např. reklamní spot. Díky této informaci červené tlačítko zacílí na konkrétní zařízení podle této podmínky.

Zásah červeného tlačítka na stanicích Nova Group je podle sdělení Novy s odkazem na vlastní data a průzkum Českých Radiokomunikací přes 2,2 milionů diváků

-mav-