Nova uvede v rámci Voyo Originál minisérii Případ Roubal

čtvrtek, 30. září 2021, 12:20 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Televize Nova uvede v listopadu na své placené videoplatformě Voyo minisérii Terezy Kopáčové Případ Roubal. Jde o první projekt z produkce Voyo Originál.

Případ Roubal, zdroj: TV Nova

Případ Roubal, zdroj: TV Nova

Tereza Kopáčová dotočila třídílnou minisérii Případ Roubal, která bude prvním projektem TV Nova pod značkou Voyo Originál. Minisérie Roubal je inspirována skutečnými událostmi a činy sériového vraha Ivana Roubala. Ztvární ho Hynek Čermák. Premiéra prvního projektu pod značkou Voyo Originál je naplánována na listopad na Voyo.cz.

„Příběhem o dopadení a usvědčení jednoho z největších zločinců polistopadové historie otevíráme novou etapu prémiové nabídky na Voyo pod značkou Voyo Originál,“ říká ředitelka programu TV Nova Silvia Majeská. „Ta bude stát především na autentických příbězích se silnými tématy, která rezonovala a stále rezonují společností. K jejich zpracování jsme pak přizvali ty nejuznávanější tvůrčí týmy a ty nejlepší tuzemské herce,“ dodala.

Případ Roubal, zdroj: TV Nova

Případ Roubal, zdroj: TV Nova

Případ Roubal, zdroj: TV Nova

Případ Roubal, zdroj: TV Nova

„Z producentského pohledu byl velmi lákavý rozpor mezi tím, jak Ivan Roubal vypadal, jak se navenek choval a jak hrozné činy mu nakonec byly prokázány. Navíc se k nim nikdy sám nepřiznal. Věřili jsme, že z rozplétání všech jeho činů půjde uplést zajímavý příběh nejen o jeho zločinech, ale především o souboji dobra, zla a spravedlnosti mezi těmito dvěma póly,” představují minisérii producenti Evolution Films Pavel Berčík a Ondřej Zima.

V minisérii dále hrají Kamila Trnková, David Švehlík, Dagmar Havlová Veškrnová, Vojtěch Vodochodský, Jiří Roskot, Helena Dvořáková, Cyril Dobrý, Regina Rázlová, Jitka Sedláčková, Ladislav Hampl a další.

Minisérií se režisérka Tereza Kopáčová na Novu vrací (v minulosti pro Novu natočila tři filmy z cyklu Soukromé pasti a podílela se i na seriálu Dokonalý svět). Roubal je zároveň prvním režisérčiným dobovým projektem. 

Minisérie reaguje na diváckou poptávku po žánru ‚true crime’, tedy dokumentárních rekonstrukcích nebo hraných dílech natočených na motivy skutečných kriminálních případů. Natáčelo se v pražských i mimopražských lokacích, které se často shodovaly s prostředími, v nichž se předobrazy filmových postav reálně vyskytovaly. Všem fázím příprav projektu i na jeho natáčení pak byl jako odborný poradce přítomen Jan Štoček, bývalý vyšetřovatel pražské mordparty, jíž se v devadesátých letech podařilo rozkrýt většinu závažné kriminální činnosti, včetně vražd Ivana Roubala.

-mav-