Rekonstrukce státu spustila kampaň „Volte hypervýhodně“

pátek, 24. září 2021, 12:05 Aktuality, Reklama MediaGuru

V rámci kampaně doručí dva miliony letáků do schránek obyvatel. Voličům chce ukázat, jak se politici staví k boji proti korupci.

Letáky pro reklamní kampaň Rekonstrukce státu, zdroj: Rekonstrukce státu

Letáky pro reklamní kampaň Rekonstrukce státu, zdroj: Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu, která se osmým rokem věnuje prosazování protikorupčních zákonů, před letošními volbami spustila svou zatím nejrozsáhlejší kampaň. Cílem kampaně je doručit k voličům data o tom, jak se politické strany i kandidáti staví k boji proti korupci a opatřením pro transparentní státní správu. Ta jsou dostupná na webu www.volebnipruvodce.cz. Rekonstrukce státu v týdnu před volbami doručí informační letáky do dvou milionů domácností.

„Boj proti korupci slibují politici velmi často a už dlouhá léta. Nyní ale máme obrovské množství dat, která jasně ukazují, kdo pro to opravdu něco dělá. Volební průvodce, na kterého vede naše kampaň, je vyvrcholením naší čtyřleté práce s politiky. Cílem přitom není voličům říct, koho mají volit, ale vést je k informovanému rozhodování. Věříme, že k tomu může přispět náš průvodce i další zdroje dat od odborných organizací,” říká Josef Karlický, vedoucí Rekonstrukce státu.

Kampaň Rekonstrukce státu s názvem Volte hypervýhodně je založená na fiktivním prodeji produktů tradičně spojovaných s tématem předražených státních zakázek. Slevy u produktů mají znázorňovat peníze, které stát může ušetřit, když bude hospodařit transparentně a bez korupce. „Chceme voličům připomenout, že svým hlasem rozhodují mimo jiné o tom, kdo bude v následujících čtyřech letech rozhodovat o bilionech korun ve státním rozpočtu, a proto by měli vzít v potaz také to, co politici udělali pro efektivní a transparentní hospodaření a co v tomto směru nabízejí,” dodává Josef Karlický.

Zdroj: Rekonstrukce státu

Kampaň bude probíhat v on-line i off-line prostředí, na web Volebnipruvodce.cz bude lákat bannerová reklama a sociální sítě, ale i stovky plakátů ve velkých i malých městech. Do dvou milionů domácností budou rozeslány letáky se souhrnnými daty. Kampaň není financovaná ze státních prostředků, ale primárně z darů od soukromých dárců a podporovatelů. Pro transparentnost se zastřešující organizace Rekonstrukce státu Frank Bold zaregistrovala jako třetí osoba u ÚDHPSH.

-mav-