Vítězem festivalu Serial Killer je seriál Rodina, chce ho i ČT

neděle, 26. září 2021, 08:00 Aktuality, TV MediaGuru

Letošním vítězem čtvrtého ročníku televizního festivalu Serial Killer se stal srbský seriál Rodina. Popisuje život Slobodana Miloševiće pár dnů před zadržením.

Seriál Rodina, zdroj: Serial Killer

Seriál Rodina, zdroj: Serial Killer

Letošním vítězem čtvrtého ročníku televizního festivalu Serial Killer, který se zaměřuje na evropskou seriálovou tvorbu, se stal srbský seriál Rodina (The Family), drama o Slobodanu Miloševićovi popisující poslední tři dny před jeho zadržením, které bývalá hlava státu strávila v bělehradské vile obklopená rodinou, přáteli, a obyvateli země před televizními obrazovkami. Programový ředitel České televize Milan Fridrich uvedl, že sérii na základě festivalové projekce koupí do vysílání.

Čestné uznání od poroty získala Klára Melíšková za hlavní roli v nové minisérii České televize Podezření, pod kterou je podepsaný scenárista Hořícího keře a Pustiny Štěpán Hulík, producenti Tomáš Hrubý a Jakub Viktorín, kreativní producent Michal Reitler a režisér Michal Blaško. Drama představuje neproniknutelnou postavu zdravotní sestry, která je pověstná bezcitností, s jakou přistupuje k pacientům i k vlastní dceři. Když dojde v nemocnici k podezřelému úmrtí, je obviněna z vraždy bezmocné pacientky. Trilogie inspirovaná desítkami skutečných případů bere v úvahu sociální realitu současného českého maloměsta, vypráví o vlivu médií na veřejné mínění a ukazuje, jak komplikované může být hledání pravdy.

Klára Melíšková získala za svou roli tvrdé a nepříjemné zdravotní sestry Hany Kučerové obviněné z vraždy pacientky také cenu časopisu Harper’s Bazaar.

Cenu za nejlepší web seriál si letos od porotce a světového odborníka na tuto kategorii Joëla Bassageta odnesl první původní webseriál České televize – TBH. Tento seriál sleduje události po střeleckém útoku na brněnské střední škole a dotýká se témat jako je manipulativnost sociálních sítí a hledání hranic v bolestném světě dospívání. Seriál bude mít premiéru na webu České televize v příštím roce.

Letošní držitelkou Progressive Killer, ceny pro progresivní osobnost televizní tvorby, se stala producentka HBO Europe Tereza Polachová, která stojí za seriály jako je Hořící keř nebo Bez vědomí. Producentsky se podílela také na filmu Polednice nebo dokumentech jako je Mečiar nebo Dálava, je také držitelkou Českého lva za filmovou tvorbu za rok 2013.

-mav-