ADC Awards hlásí 120 shortlistů, nejvíce mají DDB a McCann

pátek, 22. října 2021, 07:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Soutěž ADC Czech Creative Awards zveřejnila shortlist svého 29. ročníku. Nejvíce želízek v ohni mají agentury DDB a McCann.

Zdroj: ADC

Zdroj: ADC

Kreativní soutěž ADC Czech Creative Awards má za sebou dvoudenní zasedání poroty ke svému 29. ročníku. Nejvíce nominací získaly práce agentur DDB a McCann, které si na slavnostní předávání ponesou 14, respektive 13 nominací napříč kategoriemi. Jako další favorité večera je doplní agentury Triad Advertising s deseti nominacemi, VMLY&R s devíti želízky v ohni a Isobar se sedmi šancemi na cenu.

Třináctičlenná porota pod vedením Gabriely Lungu, global creative directorky VMLY&R Commerce London, vybírala z celkem 253 přihlášek a na shortlist posunula téměř o polovinu více prací než loni, kdy jich o ceny bojovalo jen 83.

„Díky tomu, že letošní ročník pokrývá delší období, měly i agentury a produkce nejspíš více na výběr a přihlašovaly skutečně jen to nejlepší. Zejména v kategoriích Film a Craft byla úroveň celkově velmi vysoká a šanci na cenu tam získalo velké množství prací,” popisuje člen poroty za ADC Martin Svetlík. 

Zcela bez nominací naopak zůstaly například kategorie Application, Display nebo Immersive Design a překvapivě i dříve hojně obsazovaná a oceňovaná kategorie Innovation.

Na práce, které se dostaly na shortlist, je možné podívat se zde. 

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v úterý 26. října v žižkovském kině Přítomnost. Zároveň bude možné sledovat dění online na livestreamu, který zajišťují partneři večera Mall.tv a YouTube.

Lístky na slavnostní předávání lze zakoupit online na bit.ly/ADCawards2021

Práce, které získají ocenění na ADC Czech Creative Awards, jsou zároveň tradičně zvýhodněny při přihlašování na evropské ceny ADC*E, zlato znamená evropskou přihlášku zcela zdarma. Deadline na zapojení do mezinárodního kola je stanoven na 29. října 2021.

-stk-