Agentury WPP zahajují stěhování do budovy v Praze na Vltavské

pondělí, 18. října 2021, 12:05 Aktuality, Reklama MediaGuru

Do zrekonstruované funkcionalistické budovy v blízkosti stanice metra Vltavská se stěhují agentury skupiny WPP.

Bývalé sídlo Elektrických podniků hl. m. Prahy v Praze na Vltavské, zdroj: KIVA

Bývalé sídlo Elektrických podniků hl. m. Prahy v Praze na Vltavské, zdroj: KIVA

Do zrekonstruované funkcionalistické budovy v blízkosti stanice metra Vltavská se stěhují agentury skupiny WPP. Na adrese Bubenská 1 už sídlí od 11. října Kantar a teď se začíná stěhovat dalších osm agentur a jejich přidružených značek z komunikační skupiny WPP. Stěhování do WPP Campusu proběhne v několika etapách. Pro agentury Ogilvy a VMLY&R je prvním pracovním dnem v novém pondělí 18. října. O týden později se do Campusu stěhují zaměstnanci Wunderman Thompson a na poslední říjnový víkend je v plánu přesunutí mediálních agentur GroupM, Wavemaker, MediaCom, Mindshare a H1.cz. Celkem bude v historicky významném objektu pracovat zhruba 1200 marketingových, mediálních, komunikačních, datových a výzkumných profesionálů.

Otevření pražského WPP Campusu je součástí globální strategie WPP vytvářet tvůrčí pracovní prostředí a umožnit tak snazší propojení i sdílení expertiz mezi agenturami. „Tato strategie dává smysl nejen nám, ale především klientům, kteří mají stále větší zájem spolupracovat s týmy sestavenými na míru z odborníků napříč našimi firmami. Pro pražský WPP Campus jsme hledali originální místo s nezaměnitelným geniem loci několik let. Volba padla na Bubenskou, která splňuje naše ambice i potřeby. Zároveň nám toto rozhodnutí umožnilo realizovat rekonstrukci památkově chráněné budovy, která se nevyužívala plně od 90. let. V budově bývalých Elektrických podniků začínáme psát novou kapitolu s našimi reklamními podniky a jsme na to hrdí. Chceme být vyhledávanou adresou číslo jedna pro komunikační průmysl,“ říká David Lhota, Country Manager WPP Česká republika. Praha se tak nyní zařadila mezi ostatní kancelářské kampusy, které WPP otevřela například v Londýně, Amsterdamu, Madridu, Bukurešti a naposledy letos v září v Miláně.

Společnost WPP obsadí téměř dvě třetiny pronajímané plochy (zhruba 16000 m²), ke které náleží také čtyři terasy o výměře 3000 m². V druhé části budovy, v prostorách bývalé polikliniky, už nyní sídlí Kantar, který WPP spoluvlastní.

Bývalé sídlo Elektrických podniků hl. m. Prahy prošlo v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí, kterou realizovalo studio specializované na renovaci historických objektů TaK Architects pod vedením architekta Marka Tichého. Rekonstrukce v celé budově zachovala některé původní prvky jako páternostery, zábradlí, dveře, dlaždice a příčky nebo kóje v přízemí. Na redesignu kancelářských prostor se podílelo studio BDG architecture + design. Funkcionalistickým stylem je inspirovaný i celkový branding uvnitř Campusu vytvořený kreativním týmem Ogilvy pod vedením Richarda Axella a Sarah Grimové. Tento tým také ve spolupráci s českou firmou Preciosa Lighting navrhl skleněný objekt do vstupních prostor, který firma následně zhotovila na zakázku. Kantýnu Krmeetko a kavárnu KAF bude pro WPP Campus provozovat společnost Grab n Go, která stojí za pražskými podniky jako Vnitroblock, Kavárna, co hledá jméno nebo Radlická kulturní sportovna. Pro zaměstnance WPP budou také připravovat různé tematické eventy.

Oficiální otevření a slavnostní rozsvícení budovy je plánováno pro zaměstnance, klienty, partnery, média i oficiální autority v druhé polovině listopadu. V průběhu příštího roku bude památkově chráněný objekt po rekonstrukci zpřístupněn ve dnech otevřených dveří také zájemcům z řad široké veřejnosti.

Přehled agentur WPP

 • GroupM
 • H1.cz
 • Kantar
 • MediaCom
 • MC2
 • Mets
 • Mindshare
 • Ogilvy
 • RedFuse
 • VMLY&R
 • Wavemaker
 • Wunderman Thompson

-mav-