Atmedia: Poptávka po televizní reklamě stále roste

úterý, 12. října 2021, 07:20 TV MediaGuru

Řada klientů podle šéfky Atmedia komunikuje standardně kontinuálně v průběhu celého roku a televize jsou vyprodané i v měsících, které byly dříve méně využívané.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Vysoký letošní zájem o televizní reklamu, který se s postupujícími měsíci roku zvyšuje, potvrzuje také  společnost Atmedia, která na reklamním TV trhu zastupuje 28 tematických televizních stanic. Za první tři čtvrtletí letošního roku společnost prodala o 30 % více GRPů než za stejné období loni. Zaznamenala také nárůst podílu na sledovanosti, který podle dat ATO-Nielsen Admosphere dosahoval za první tři čtvrtletí roku 5,2 % v divácké skupině 15–69.

Zvýšený zájem o reklamu na tematických televizních stanicích lze podle Michaely Vasilové, managing directorky Atmedia, sledovat od začátku letošního roku a tento vývoj je možné očekávat i v dalších měsících. „V posledním čtvrtletí je poptávka po televizní reklamě vždy nejvyšší, což samozřejmě souvisí s reklamními kampaněmi klientů před Vánoci. V poslední době také vnímáme nárůst objednávek od zadavatelů pro děti, což značí jejich návrat k inzerování v televizi,“ popisuje. Řada klientů podle ní již komunikuje standardně kontinuálně v průběhu celého roku a televizní stanice jsou vyprodané i v měsících, které byly dříve klienty méně využívané.

Za nárůstem prodaného objemu televizní reklamy společností Atmedia stojí nejen zvýšená poptávka ze strany zadavatelů, ale také vyšší podíl na sledovanosti tematických stanic. „Od začátku roku se nám daří překonávat každý měsíc 5% hranici podílu na sledovanosti, klientům tak můžeme oproti předchozím rokům nabízet větší prostor pro jejich televizní kampaně,“ dodala Vasilová.

Zadavatelé využívají při koupi televizní reklamy na tematických stanicích Atmedia nejčastěji obchodní balíček atmax. Zájem je také o obchodní balíčky atadults, atkids a atchoice, nebo speciální formáty. Letos poprvé navíc společnost klientům nabídla partnerství s olympijskými hrami a dlouhodobě zaznamenává také zájem o partnerství se závody Formule 1. Tematické stanice Atmedia oslovují měsíčně 5,7 milionů diváků, což je téměř 60 % televizní populace (zdroj: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0–3, 1. – 3. čtvrtletí 2021, reach, CS 4+, Atmedia + AMC Networks + Seznam.cz).

-mav-