Bagind mění vizuální identitu, zohlední rozšíření výroby

úterý, 19. října 2021, 14:25 Aktuality, Marketing MediaGuru

Česká značka kožených batohů a kabelek Bagind se rozhodla ke změně brandingu.

Novému logu dominuje symbol kompasu, jenž představuje zdánlivou nekonečnost noční oblohy, ale také volnost a otevřenost i dobrodružství, zdroj: Bagind.

Novému logu dominuje symbol kompasu, jenž představuje zdánlivou nekonečnost noční oblohy, ale také volnost a otevřenost i dobrodružství, zdroj: Bagind.

Po čtyřech letech fungování se česká značka kožených batohů a kabelek Bagind rozhodla změnit nejen logo, ale také celkový branding i packaging. Změn doznají i webové stránky a čtyři kamenné prodejny v Praze, Brně, Ostravě a Olomouci. 

Nové logo značky pracuje s barevnými variantami – černou, bílou a doplňkově také sytě oranžovou. Sestává ze širokého, čistého bezpatkového fontu, kterému dominuje symbol kompasu, jenž představuje zdánlivou nekonečnost noční oblohy, ale také volnost a otevřenost i dobrodružství. 

„Změna vizuálu je úzce spjata s vizí značky, která se nově neupíná jen na Indii, ale na celý svět. Cílem je sdružovat nadějné lokální výrobce z celého světa a dostávat jejich unikátní tvorbu mezi ty, kterým se líbí,“ vysvětluje potřebu změny zakladatel Bagindu Lukáš Matějček s tím, že podnětem byla rozšíření výroby o Kolumbii.

Změna loga značky Bagind, zdroj: Bagind

Změna loga značky Bagind, zdroj: Bagind

Příprava nové vizuální identity zabrala více než půl roku a pracovalo na ní 15 lidí. „Snahou bylo vytvoření silného logotypu doplněného o symbol znázorňující dvě myšlenky, dobrodružství a propojení či spojení. Nakonec jsme se rozhodli pro symbol, který v jeden moment dokáže znázornit kompas, ale také hvězdu. Ať už se díváme na hvězdy z Indie, Kolumbie nebo České republiky, díváme se na stejné nebe,“ dodává grafický designér Zdeněk Šemro, zakladatel studia Obscuro, jenž se na tvorbě nového loga podílel. 

Vizuální pojetí brandu je dále doplněno o nový slogan: „Dobrodružství na celý život“, jenž má vystihovat směr značky, a také poukázat na kvalitu produktů.

Proměnou projdou i webové stránky, do kterých se propíšou hodnoty značky, mezi něž patří transparentní lokální výroba, poctivost, odpovědný přístup k produkci i okolí, prozákaznický přístup a přátelství, které se prolíná napříč komunikací se zákazníky i samotnými výrobci. Na webu bude dán vyvážený prostor všem novým výrobám, jejich specifikům a příběhům jednotlivých výrobců. Navíc zde bude nová výroba znázorněna v číslech tak, aby měl zákazník možnost vidět, co konkrétně jeho nákup znamená pro výrobce, místní komunitu a životní prostředí.

-stk-