Behavio získala investici od Presto Ventures na reklamní software

pátek, 29. října 2021, 10:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Datová a technologická firma Behavio získala investici od Presto Ventures na vývoj softwarového nástroje pro zefektivnění kampaní.

Pět spolumajitelů Behavia: zleva Marek Nebesář, Vojtěch Prokeš, Jiří Boudal, Lukáš Tóth a Libor Mořkovský. Foto: Anna Šolcová

Pět spolumajitelů Behavia: zleva Marek Nebesář, Vojtěch Prokeš, Jiří Boudal, Lukáš Tóth a Libor Mořkovský. Foto: Anna Šolcová

Datová a technologická firma Behavio získala investici od Presto Ventures ve výši desítek milionů korun. Díky ní začala vyvíjet softwarový nástroj, který má zefektivnit kampaně a usnadnit práci lidem z reklamního byznysu. Plánuje s ní vstoupit i na globální trh.

Behavio poslední roky pracovalo na metodě, jak kampaň od briefu po konečný střih dělat co nejlépe. Z této metody teď vytváří softwarový nástroj a co nejdříve ho chce nabízet na největším trhu – v USA.

„V oblasti marketingu sledujeme stovky startupů a vidíme, že u kampaní ta digitalizace probíhá velmi pomalu. Celou dobu si říkáme, kdo bude ten hráč, který postaví automatizovaný tool pro markeťáky? Vsadili jsme na Behavio. Myslíme, že má větší potenciál, než být ‚jen’ market leader v Čechách. Věříme, že dokáže vybudovat něco, co udělá díru do světa,” řekl Přemysl Rubeš z Presto Ventures. 

Společnost Deloitte zařadila Behavio mezi nejrychleji rostoucí technologické firmy v ČR. Firma už vybudovala vlastní výzkumný panel Trendaro s 25 tisíci respondenty, představila datový nástroj Atlas Čechů nebo aplikaci na měření zaměstnanecké spokojenosti Minuta pro lepší práci.

-mav-