CNN Prima: QR kódy se osvědčily, přivedly 150 tis. uživatelů

středa, 13. října 2021, 10:30 Aktuality, TV MediaGuru

Hlasování v superdebatě na CNN Prima News, které bylo umožněno i přes QR kódy, přesně odhadlo skutečné výsledky voleb, uvedl Tomáš Večeřa.

Volební studio CNN Prima News, zdroj: FTV Prima

Volební studio CNN Prima News, zdroj: FTV Prima

Za měsíc od nasazení do zpravodajství CNN Prima News přišlo přes QR kódy 150 tisíc uživatelů, kteří vygenerovali 250 tisíc návštěv. Na úterní konferenci Czech Internet Forum to uvedl zástupce šéfredaktora a ředitel online CNN Prima News Tomáš Večeřa. Podle jeho slov fungovaly QR kódy ve vysílání lépe, než vedení stanice očekávalo.

QR kódy mohli televizní diváci využít při hlasování o podpoře kandidátů politických subjektů v letošních sněmovních volbách. Zařazeny byly do obou hlavních diskusí CNN Prima News a TV Prima (26. září a 3. října). V debatě Česko hledá premiéra, vysílané 3. října, rozhodlo hlasování diváků o zúžení diskutujících ze čtyř na dva finalisty. V tomto případě bylo kombinováno hlasování přes QR kódy s hlasy přes SMS a na webu CNN iPrima.

„Průběh ankety přesně nasimuloval volební výsledek. Vyhrál Petr Fiala těsně před Andrejem Babišem,“ shrnul Tomáš Večeřa.

Zdroj: prezentace CNN Prima News na CIF 2021

Zdroj: prezentace CNN Prima News na CIF 2021

-mav-