ČT natáčí krimiseriál Místo zločinu České Budějovice

pondělí, 18. října 2021, 21:25 TV MediaGuru

Název Místo zločinu České Budějovice je zatím pracovní, nový seriál má ale navazovat na dříve natočené seriály Místo zločinu Plzeň a Místo zločinu Ostrava.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Česká televize začala natáčet nový krimiseriál s pracovním názvem Místo zločinu České Budějovice. Seriál, jenž bude mít 13 dílů, vzniká po celých jižních Čechách. Natáčet se bude i příští rok od ledna do července, vysílat by se měl v České televizi od ledna 2023. Hlavní role kriminalistů ztvární David Novotný či Judit Bárdosová. Seriál volně navazuje na předchozí série z Plzně a Ostravy.

„Každý díl se odehrává na jiném místě. První díl jsme začali točit na Šumavě, teď pokračujeme v Táboře, Třeboni, Českých Budějovicích. Je to první blok natáčení, kdy chceme, abychom tam měli i podzimní nálady, přírodu. Budeme pokračovat v lednu příštího roku," řekl producent Martin Froyda. Diváci spatří jako další filmová místa třeba šumavskou obec Borová Lada nebo Lipno.

Seriál se stejně jako předešlé dvě řady částečně inspiroval skutečnými příběhy. Nejde ale jen o případy z jihu Čech. Partu kriminalistů hrají David Novotný, Judit Bárdosová, Filip Březina, soudního lékaře Martin Myšička. Z ostravské řady se objeví Pavla Beretová jako šéfová kriminalistů. Jedenáct dílů natočí režisér Jiří Chlumský, dva Jan Hřebejk. Rozpočet seriálu tvůrci neuvedli.

V Táboře v pondělí ČT natáčela loupež bankomatu včetně automobilové honičky, volně podle skutečného případu starého asi dvě desítky let. V sérii se objeví i díl o obchodu s bílým masem nebo případ pomsty za událost z dob komunismu, takzvané železné opony, který se odehraje u Třístoličníku. Štáb plánuje 105 natáčecích dní.

První ze série byla kriminálka Místo zločinu Plzeň. Tu na podzim roku 2015 sledovalo průměrně 1,32 milionu diváků starších patnácti let, tedy třetina všech, kteří měli v danou dobu zapnutou televizi. Loni v lednu začala ČT vysílat seriál Místo zločinu Ostrava. V průměru ho sledovalo 1,36 mil. diváků starších 15 let (podíl 31,1 %).

-čtk, -mav-