Hanzelka skončí na vlastní žádost jako mluvčí Agrofertu

pondělí, 25. října 2021, 15:00 Aktuality, Lidé, PR MediaGuru

Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka skončí po téměř devíti letech ke konci října ve funkci.

Karel Hanzelka, zdroj: Agrofert

Karel Hanzelka, zdroj: Agrofert

Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka skončí po téměř devíti letech ke konci října ve funkci. Prozatím ho nahradí Adéla Čabayová z komunikačního týmu firmy, sdělili dnes ČTK zástupci koncernu. Podle Hanzelky jde o odchod na jeho žádost. Hanzelka to oznámil na sociálních sítích. Na Hanzelkův odchod upozornil server Seznam Zprávy.

„Jde o odchod dlouhodobě plánovaný, dobrovolný, na vlastní žádost, dohodou se zaměstnavatelem a v dobrém," uvedl Hanzelka. Podle něj je důvod odchodu jednoduchý. „Téměř devět let jsem strávil na jednom pracovním místě. Po tak dlouhé době zkrátka přišel čas na změnu," doplnil.

Podle svých slov zůstává v oboru PR i nadále, podrobnosti však zatím nesdělil. Servis Agrofertu pro média bude zatím zajišťovat Čabayová, jméno nového mluvčího zatím koncern nesdělil.

Hanzelka začínal jako redaktor v Českém rozhlasu, následně působil v rádiu Impuls. Byl také mluvčím ministerstva dopravy, pracoval také v komunikační agentuře McCann. V roce 2008 se stal mluvčím roku v ČR.

Hanzelka přišel do firmy na začátku roku 2013. O rok později se tehdejší majitel koncernu Andrej Babiš (ANO) stal ministrem financí. V únoru 2017 vložil Babiš koncern do svěřenských fondů, v prosinci se pak následně stal předsedou vlády.

-čtk-