Kaufland vstoupil na TikTok, obsah tvoří Story TLRS

pondělí, 11. října 2021, 11:40 Aktuality, Internet & Mobil, Marketing MediaGuru

Kreativní agentura Story TLRS začala pro obchodní řetězec Kaufland tvořit obsah na sociální síti TikTok.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Pražská kreativní agentura Story TLRS začala pro obchodní řetězec Kaufland tvořit obsah na sociální síti TikTok. Cílem je zaujmout mladou generaci autentickým obsahem. Ten bude vznikat přímo ve spolupráci s tvůrci obsahu, kteří na TikToku již působí.

Sociální síť TikTok je v současnosti nejrychleji rostoucí sítí mezi českými uživateli. Jen za poslední rok počet jejích uživatelů vzrostl o 5 % a jedná se o jedničku mezi mladými uživateli do 30 let. Dosud na českém TikToku působí jen několik značek. 

„Oproti jiným sítím je TikTok hodně neformální. Obsah musí záměrně vypadat trochu nekvalitně, aby byl autentický a uvěřitelný. Brand si ze sebe musí umět udělat srandu, musí být syrovější. Uživatelé TikToku navíc nejsou zvyklí na to, že by běžně naráželi i na neosobní profily, jako tomu je na Facebooku a Instagramu. Pro značky je tak mnohem těžší se v tomto prostředí prosadit,“ uvedl Jiří Markvart, Content Director ze Story TLRS.

Cílem spolupráce je omladit komunikaci Kauflandu a dostat brand i mezi publikum, které se s ní dosud nesetkávalo. Na rozjezd komunikace plánují Kaufland a Story TLRS publikovat vedle kampaní jedno video týdně. Obsah bude tvořen přímo s aktivními uživateli TikToku, kteří mají přehled v neustále se vyvíjejícím prostředí této sítě.

„TikTok je nejrychleji roustoucí platforma z pohledu stráveného času, tak i počtem lidí. I proto jsme se rozhodli najít partnera, který nám s prezencí a obsahem na TikToku pomůže. Díky tomu můžeme být mezi českými TikTokery jako jedni z prvních,“ komentuje Petr Hoffmann, Head of Digital Kaufland ČR.

-mav-