Kaufland zveřejnil „Andrejovu první volbu" s pracím práškem

úterý, 5. října 2021, 20:50 Aktuality, Reklama MediaGuru

Řetězec Kaufland zveřejnil na sociální síti Facebook post s „Andrejovou první volbou", ve které nabízí prací prášek.

Zdroj: facebookový účet Kaufland ČR

Společnost Kaufland Česká republika na svém facebookovém účtu zveřejnila v úterý obraz letáku s personalizovaným reklamním sdělením „Andrejova první volba", všiml si server Echo24.cz. Je na něm vyobrazen zlevněný prací prášek Ariel. Obrázek doprovází text „Ať potřebujete vyprat cokoliv, s Arielem to půjde samo!".

„Andrejova první volba" zjevně naráží na aktuální kauzu nákupů premiéra Andreje Babiše. Podle projektu Pandora Papers si měl premiér přes své offshorové firmy poslat téměř 400 milionů korun, za které si pak koupil nemovitosti na francouzské Riviéře včetně zámečku Bigaud. Podle odborníků nese operace znaky praní peněz.

Nejde o první reakci v rámci stávajícího reklamního konceptu řetězce s názvem „Moje první volba", která odkazuje k politickému dění. V dubnu Kaufland zveřejnil post „Milošova první volba" s nabídkou akčních cen pudingů. Stalo se tak měsíc poté, co premiér Babiš po schůzce s prezidentem Zemanem k obsahu setkání mj. uvedl, že „...stále jí ten puding". O příznivém vlivu pudingů na chuť k jídlu mluvil prezident poprvé v rozhovoru pro Blesk na začátku letošního roku.

Zdroj: facebookový účet Kaufland ČR

Reklamní kampaň „Moje první volba" spustil Kaufland na konci loňského ledna. V letácích personalizuje nabídky a zákazníky oslovuje křestními jmény. 

-mav-