Na český trh vstoupil ruský maloobchodní řetězec Mere

středa, 20. října 2021, 10:25 Aktuality, Retail MediaGuru

Původem ruský diskontní řetězec Mere u nás otevřel na přelomu srpna a září své dvě první prodejny v Mostě a v Příbrami. V Česku plánuje 50 prodejen.

Nově otevřená pobočka v Příbrami se nachází na ulici Čs. Armády 142, zdroj: facebookový účet Mere

Nově otevřená pobočka v Příbrami se nachází na ulici Čs. Armády 142, zdroj: facebookový účet Mere

Společnost Svetofor, která patří mezi největší maloobchodní provozovatele v diskontním sektoru v Rusku, u nás pod názvem Mere otevřela na přelomu srpna a září své první dvě pobočky. Jedna prodejna se nachází v Mostě a druhá v Příbrami. Do budoucna plánuje otevřít v České republice celkem 50 poboček. Nabízí potraviny, ale i drogerii a další nepotravinářské zboží.

Na svých stránkách řetězec deklaruje, že jeho cílem je nabízet kvalitní značkový sortiment srovnatelný s tím, co prodávají velké diskontní řetězce, ale za nižší ceny, a to nejméně o 20 %. Toho chtějí dosáhnout díky přímé spolupráci s výrobci a přísnou politikou nákladů s minimální obchodní marží. Výrobce vybízejí ke spolupráci i přes své facebookové stránky. „Úzká spolupráce s regionálními výrobci a dodavateli nám umožňuje budovat důvěru a přispívá k příznivému vnímání obchodů Mere v každé zemi,“ uvádí firma na svém FB profilu.

Pobočka v Mostě se nachází na ulici J.E. Purkyně 274, zdroj: facebookový účet Mere

Pobočka v Mostě se nachází na ulici J.E. Purkyně 274, zdroj: facebookový účet Mere

Interiér prodejen je velmi strohý, zdroj: facebookový účet Mere

Interiér prodejen je velmi strohý, zdroj: facebookový účet Mere

Zboží je v prodejnách vystaveno ve velké hale přímo na paletách a v kartonových krabicích, většinou bez regálů. Nápadně to připomíná začátek 90. let, kdy bylo možné podobné uspořádání sortimentu vidět v Lidlu nebo Penny. Diskont dostává každý týden nové produkty z celé EU, ale nenabízí žádné akční výprodeje. Zákazníci mají možnost ochutnat nové příchutě produktů v České republice dosud neznámých výrobců: mořské plody, koření, cukrovinky, konzervy a uzeniny. Sortiment doplňuje drogerie, kosmetika, potřeby pro domácnost a další nepotravinářské výrobky.

Mere se v Evropě objevuje od roku 2018, kdy byla otevřena jeho první pobočka mimo Rusko v Rumunsku. Postupně diskont otevřel prodejny v Německu, Rakousku, Lotyšsku, Polsku, Litvě, Ukrajině, Španělsku, Francii a ve Velké Británii. Skupina Svetofor byla založena v Rusku v roce 2009.

-zue-