Nova chystá uvedení reality show Survivor, spustila casting

pondělí, 11. října 2021, 17:55 Aktuality, TV MediaGuru

TV Nova připravuje do vysílání novou řadu reality show Survivor Česko Slovensko. Od pondělí otevřela casting.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

TV Nova připravuje do vysílání novou řadu reality show Survivor Česko Slovensko. Pořad je v Česku znám pod názvem Robinsonův ostrov. Od pondělí se zájemci mohou hlásit do castingu. Na výherce čeká odměna 2,5 mil. Kč. Novou řadu bude vysílat i slovenská TV Markíza.

Princip pořadu spočívá v tom, že na exotickém ostrově vytvoří dvacet čtyři soutěžících z České republiky a Slovenska kmeny a budou za ně bojovat v různých hrách. V rámci kmene musí vzájemně spolupracovat, někdy soutěžit sami za sebe,
a hlavně se pokusit přežít až do konce.

„Naši diváci znají tento koncept z minulosti, ráda bych však zdůraznila, že tato show bude mnohem náročnější a větší. Jsme si jisti, že všem soutěžícím poskytneme řadu příležitostí, aby posunuli své limity a nalezli v sobě neočekávané schopnosti. Vezmeme je rovněž na absolutně nový exotický ostrov,“ uvedla Silvia Majeská, programová ředitelka TV Nova a Markíza, která slíbila i další, zatím nevyřčená, překvapení. 

Formát globálně distribuuje Banijay Rights, titul byl zpracován ve více než 40 teritoriích. Více než 10 milionů diváků si minulý rok v USA naladilo 40. řadu na CBS a v září 2021 byla uvedena premiéra 41. řady, která se stala premiérovou jedničkou CBS v současné sezóně. Poslední australskou adaptaci shlédlo téměř 40 % diváků a francouzská 28. řada, Koh Lanta, měla premiéru v září 2021. Stala se jedničkou ve vysílání a sledovanost dosáhla dvojnásobku průměru daného vysílacího slotu.

TV Nova vysílala reality show Survivor pod českým názvem Robinsonův ostrov v letech 2017 a 2018. První řadu, vysílanou v roce 2017, sledovalo v průměru 612 tisíc diváků starších 15 let. Průměrný podíl na sledovanosti v komerční skupině 15-54 představoval 24 %. 

-mav-