Novou mobilní aplikaci IKEA si v Česku stáhlo 60 tisíc lidí

pátek, 8. října 2021, 14:10 Aktuality, Retail, Internet & Mobil MediaGuru

Nová mobilní aplikace, která nahradila stávající IKEA Store, umožňuje vyhledávat a nakupovat výrobky na mobilech a tabletech. V Česku si ji stáhlo přes 60 tisíc uživatelů.

Zdroj: IKEA

Zdroj: IKEA

Nábytkářský řetězec IKEA uvedl novou mobilní aplikaci pro iOS i Android, která umožňuje zákazníkům vyhledávat a nakupovat výrobky na mobilních telefonech a tabletech. Nahradila stávající aplikaci IKEA Store. Nová aplikaci přináší doporučení, hodnocení a recenze výrobků. Zákazníci v ní najdou přehled aktuálních nabídek i speciální slevy pro členy IKEA Family. Během září, které bylo pilotním obdobím, si v Česku stáhlo aplikaci přes 60 tisíc uživatelů, kteří v ní uskutečnili přes 1600 nákupů.

„Prostřednictvím nové aplikace rozšiřujeme možnosti, jak můžeme být v kontaktu se zákazníky v Česku. Z našich interních průzkumů víme, že více než 80 % nákupů, které u nás zákazníci uskuteční, začíná právě v online prostředí. Proto do online nástrojů neustále investujeme. Nová aplikace umožní zákazníkům dokončit nákup přímo z jejich mobilního zařízení – kdykoliv a kdekoliv. Postupně budeme přidávat další funkce,“ říká Pavel Jirát, Country Digital Manager IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko.

Aplikace má zákazníkům pomoci i při návštěvě obchodního domu IKEA. Pomocí čtečky čárových kódů si mohou najít detailní informace o daném výrobku. Také si v aplikaci mohou vytvářet nákupní seznam. Najdou v ní i doporučení ke konkrétnímu výrobku a tipy, jak ho v domácnosti využít. Postupně bude řetězec přidávat další funkce, jako je např. vyhledávání výrobků podle fotek nebo funkci Scan & Go, kterou budou moci zákazníci využívat v obchodních domech.

Novou aplikaci IKEA, která získala ocenění na Lovie Awards, využívá po celém světě už více 26 mil. lidí. Stáhnout si ji mohou zákazníci na App Store a Google Play.

Ikea slaví 30 let v Česku, v září nabídne speciální akce

úterý 31. srpna 2021

-zue-