Shortlist Effie: Nejvíce nominací mají McCann a Ogilvy

pondělí, 18. října 2021, 07:25 Reklama MediaGuru

Porota soutěže Effie vybrala z 85 přihlášených prací na shortlist 54.

Zdroj: AKA

Zdroj: AKA

Porota soutěže Effie složená ze zástupců zadavatelů, agentur, výzkumných agentur SIMARu a odborných medií vybrala z 85 přihlášených prací na shortlist 54. S odstupem nejsilnější kategorií jsou s devíti nominacemi Ostatní služby. Nejvíce nadějí na ocenění mají agentury McCann a Ogilvy, oba s osmi shortlisty.

Čtyři nominace má ještě Saatchi&Saatchi a po třech Wunderman Thompson a Momentum

Počet prací je v letošním ročníku druhý nejvyšší v novodobé historii soutěže. Porota vysoce ocenila úroveň přihlášek v dříve problematických kategoriích Sociálního, kulturního a ekologického marketingu a Kampaních veřejné správy. U nich se obvykle obtížněji prokazují dosažené cíle. Letos z hlediska doložených výsledků patřily přihlášky v těchto kategoriích k nejlepším vůbec.

„Doslova ve chvíli, kdy porota posunula dlouhodobou kampaň pro Bohemia Energy na shortlist, proletěla éterem zpráva o jejím krachu. Porota je ve shodě, že úspěšné budování značky komunikačními nástroji a lapsus obchodního modelu nejsou v rozporu. Proto tuto práci najdete na shortlistu,“ uvedl nehlasující předseda poroty Marek Hlavica.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny 24. listopadu. Slavnostní vyhlášení proběhne tentokrát ve velkém studiu televize Prima. Po loňském online přenosu z obýváku opět naživo před publikem. Přímo na místě, před zraky diváků také úzká porota vedená ředitelem FTV Prima Markem Singerem rozhodne o držiteli letošní Grand Prix. Vstupenky na večer můžete získat zde.

Přehled všech shortlistovaných prací si můžete prohlédnout v dokumentu, který je ke stažení níže.

-mav-