Agentury Ogilvy a VMLY&R ukončily své členství v AKA

pondělí, 15. listopadu 2021, 15:20 Aktuality, Reklama MediaGuru

Ogilvy a VMLY&R uvedly, že nevidí v tuto chvíli přidanou hodnotu, kterou by jim členství v Asociaci komunikačních agentur (AKA) přinášelo.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Agentury Ogilvy a VMLY&R ukončily k 31.10. 2021 svoje dlouholeté členství v Asociaci komunikačních agentur (AKA)V tuto chvíli nevidíme přidanou hodnotu, kterou by pro nás členství v AKA za současné situace mělo. Budeme nadále s nadšením přispívat k rozvoji a růstu oboru marketingových komunikací jako doposud, i když už samostatně,“ uvedl Ondřej Obluk, CEO Ogilvy a VMLY&R

Obě agentury zároveň uvedly, že spolupracují s univerzitami a vysokými školami, kde vybraní experti působí v rolích externích lektorů, a zároveň dávají příležitost studentům marketingových a komunikačních oborů získat praxi pod vedením kolegů. Ogilvy také pravidelně publikuje vlastní marketingové studie nebo pořádá odborné talk show Ogilvy OnAir s českými a zahraničními řečníky. 

Ogilvy i VMLY&R jsou součástí skupiny WPP. Na jaro 2022 chystá skupina WPP sérii oborových akcí, jejíž podstatou bude v rámci jednoho týdne ukázat to nejlepší z know-how všech dvanácti agentur. 

„Nepřekvapilo mě to, pohledy Ondřeje Obluka na fungování AKA znám a vím, že to nebylo dlouhodobě podle jejich představ, byl to avizovaný krok. Každý rok několik agentur vystoupí a několik agentur přibude. Pohyb v asociaci je kontinuální," reagoval na rozhodnutí zmíněných agentur Marek Hlavica, výkonný ředitel AKA.

Loni v září odešla z AKA také reklamní agentura DDB. Své rozhodnutí odůvodnila obavou, že se z AKA stává platforma pro politické boje. K rozhodnutí přistoupila krátce po překotných změnách ve vedení AKA. Loni na jaře se naopak novými členy AKA staly agentury Peppermint a MarketUp.

-mav-, -zue-