Český rozhlas chce v lednu 2023 spustit stanici s lidovou hudbou

pátek, 26. listopadu 2021, 13:25 Aktuality, Rádio MediaGuru

Český rozhlas začal plánovat uvedení nové digitální stanice zaměřené na lidovou hudbu. Pracovně ji označuje jako Lidovka.

Zdroj: Český rozhlas

Zdroj: Český rozhlas

Český rozhlas zamýšlí uvést další digitální hudební stanici, kterou zatím pracovně nazývá Lidovka. Zaměřit se má na lidovou hudbu a dechovou hudbu a má jít o stanici nízkonákladovou. Přípravou stanice byl pověřen šéfredaktor stanic ČRo D-dur a ČRo Jazz Lukáš Hurník, řekl na středečním zasedání Rady ČRo generální ředitel René Zavoral.

„Udělali jsme pomyslný start projektu spuštění nové – a pokud se bavím o svém mandátu –, tak pro mě poslední digitální stanice, které zatím pracovně říkáme Český rozhlas Lidovka," zmínil Zavoral. Její spuštění je zatím orientačně plánováno na 1. leden 2023, dodal. 

Český rozhlas zároveň k 31.12. 2021 ukončí vysílání na středních vlnách. Týká se to především stanic Dvojka a Plus. Posluchače těchto stanic na středních vlnách teď bude pomocí kampaně motivovat k přechodu na FM vysílání nebo k poslechu stanic v digitálním vysílání DAB+, kde jsou tyto stanice také dostupné. 

-mav-