CzechTourism spouští kampaně na propagaci českých hor v zahraničí

pátek, 5. listopadu 2021, 10:45 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

Česká centrála cestovního ruchu spouští komunikační kampaň s cílem přilákat na české hory tuzemské a zahraniční turisty. Do marketingových aktivit plánuje investovat okolo 7 mil. Kč, z toho většinu v zahraničí.

Czech Tourism plánuje marketingové aktivity, aby přilákal na české hory turisty z Německa, Polska, Slovenska a Beneluxu, zdroj: Czech Tourism

Czech Tourism plánuje marketingové aktivity, aby přilákal na české hory turisty z Německa, Polska, Slovenska a Beneluxu, zdroj: Czech Tourism

Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism spouští marketingové kampaně s cílem přilákat na české hory naše i zahraniční turisty především z Polska, Německa, Slovenska a zemí Beneluxu. Celkem plánuje CzechTourism do marketingových aktivit propagujících české hory investovat minimálně 7 mil. Kč, z toho valnou většinu v zahraničí.

Jako první bude v polovině listopadu spuštěna on-line kampaň v Německu na nejnavštěvovanějších internetových stránkách pro zimní dovolenou Skigebiete-Test.de a na specializovaném portálu Schneehoehen.de. Nejmasivnější zahraniční kampaň je plánována v Polsku, kde poběží televizní kampaň a on-line kampaň zaměřená na sjezdové lyžování, běžkaře i zimní doplňkové aktivity (např. sáňkařské trasy pro děti apod.).

„Obsazenost v horských lokalitách se začíná pozvolna vracet na hodnoty z předcovidového roku 2019. Zatímco u nejoblíbenějších pohoří Krkonoše, Šumava, Jeseníky či Jizerské hory je obsazenost na stejné či mírně nižší hodnotě než v roce 2019, méně navštěvovaná pohoří jako jsou např. Orlické či Krušné hory zažívají oproti roku 2019 výrazné zlepšení. Data také ukazují, že lidé prozatím rezervují spíše podzimní termíny a prosinec je zatím ve většině lokalit zaplněn z méně než 20 %,“ uvádí František Reismüller, ředitel odboru zahraničních zastoupení a marketingu agentury CzechTourism.

Pro tuzemské turisty je na cestovatelském portálu Kudy z nudy připraven tematický obsah na speciální landing page Na hory s aktuálním sněhovým zpravodajstvím, informacemi ze zimních středisek a s dalšími tipy. Dále CzechTourism připravuje například patnácti dílný seriál Užít Česko, který na TV Óčko představí místa na aktivní dovolenou z celé ČR. Ve spolupráci s karavanistkou Klárou Hájek Velínskou chystá agentura zimní trip seriálu „3x7 karavanem po Česku“, který prověří, do jakých českých kempů je možné vyrazit i v zimě.

„Dlouhodobě si myslíme, že lyžařské areály jsou bezpečné, jezdí se na čerstvém vzduchu s rozestupy, drtivá většina lanovek je navíc otevřená. Po loňských zkušenostech víme, že lyžařské areály problematické nejsou, ale je to spojeno s ubytováním a stravováním, takže nějaká opatření tam nastavená být musí,“ dodává Libor Knot, ředitel Asociace horských středisek.

Ve čtvrtek 4. listopadu pak bude na stránkách Czech Tourism otevřena eventová výzva na rok 2022, kam se mohou hlásit i organizátoři zimních sportovních akcí. V letošním roce takto proběhla spolupráce například s Jizerskou 50 a závody Světového poháru v biatlonu v Novém Městě nad Moravou, která měla zásah více než 43 mil. potenciálních návštěvníků České republiky.

Česká centrála cestovního ruchu plánuje digitalizaci do roku 2024

pátek 22. října 2021

-zue-