Dětské časopisy Puntík a Tečka! spolupracují s aplikací Readmio

čtvrtek, 25. listopadu 2021, 12:10 Aktuality, Tisk MediaGuru

Příběhy z aplikace Readmio se budou objevovat v dětských časopisech Puntík a Tečka!.

Příběhy z aplikace Readmio se budou objevovat v dětských časopisech Puntík a Tečka!. Cílem spolupráce Readmia a vydavatelství MediaKids Publishing, které Puntík a Tečku vydává, je zpřístupnit jejich čtenářům zážitek, který dokáže vytvořit aplikace Readmio. Ta na základě technologie rozpoznávání hlasu dokreslí atmosféru čtení vhodnými zvuky a hudbou.

Readmio je aplikace, ve které jsou příběhy pro děti doplněné o zvuky. Rodiče začnou nahlas číst pohádku a aplikace přidá vhodný zvuk na základě technologie rozpoznávání hlasu. 

„Jako rodič mohu potvrdit, že se knížky, dětské časopisy a aplikace Readmio můžou krásně doplňovat,” uvedl Jozef Šimko, spoluzakladatel Readmia. V praxi může tak čtení vypadat tak, že rodiče začnou číst příběh přímo z časopisu, u toho ale bude otevřená i aplikace, automaticky reagující zvukovým a hudebním doprovodem.

„Chceme dětem čtení co nejvíce zatraktivnit, a proto jsme se rozhodli spojit síly právě s Readmiem. Kromě přidaného zvuku budou příběhy na stránkách našich časopisů rozšířeny o další aktivity, které pomáhají dětem nejen s rozvojem řeči a kreativity, ale se čtenářskou gramotností, kterou se snažíme dlouhodobě podporovat,” dodává Eva Bavorová, šéfredaktorka časopisů Puntík a Tečka!.

Časopis Puntík je určený dětem od 2 do 6 let. Časopisu Tečka! oslovuje děti mladšího školního věku. Oba tituly vydává MediaKids Publishing, Vydavatelství produkuje i tematické speciály a dětské knihy. 

Readmio vzniklo v roce 2020, za rok a půl si aplikaci stáhlo téměř 150.000 uživatelů. Nabízí více než 200 pohádek, které jsou doplněny o zvuky. Jakmile rodič začne dítěti číst, aplikace díky technologii rozpoznávání hlasu čtené slovo rozpozná a doplní ho zvukem. Všechny pohádky jsou k dispozici v češtině, slovenštině a angličtině.

-mav-