FreshPoint uvádí na trh lednici pro veřejnost

středa, 10. listopadu 2021, 09:55 Aktuality, Marketing MediaGuru

FreshPoint nabídne v pražském OC Máj v lednici jídlo s končícím datem spotřeby za 50% cenu.

FreshPoint nabídne potraviny s končícím datem spotřeby v lednici v pražském OC Máj, zdroj: Zdravá lednice.

FreshPoint nabídne potraviny s končícím datem spotřeby v lednici v pražském OC Máj, zdroj: Zdravá lednice.

FreshPoint, dodavatel lednic do firem s denně čerstvým jídlem, uvádí na trh první lednici pro veřejnost. V lednici umístěné v OC Máj v Praze zájemci naleznou potraviny s končícím datem spotřeby, prodávané s 50% slevou. Cílem je zamezit plýtvání jídlem, které se nestihne spotřebovat z více než stovky lednic, které FreshPoint provozuje u firemní klientely.

„Měsíčně zavážíme pro naše klienty na 80 tisíc položek do našich lednic ve firmách. Díky první ledničce pro veřejnost, ve které si mohou zájemci zakoupit s velkou slevou kvalitní potraviny s blížícím se datem expirace, se nám daří zachránit přibližně 2000 porcí jídla měsíčně, které by jinak skončilo v koši,“ říká Jan Langer, jednatel společnosti Zdravá lednice, která FreshPoint provozuje.

FreshPoint využívají firmy v Praze a středních Čechách. Potraviny do lednic dodávají společnosti Zátiší, Sklizeno, YamYam, Sushi Time, Eat Perfect a další.

„Naše lednice jsme od počátku navrhovali jako high-tech řešení, které na základě chytrých technologií řídí samo celkovou logistiku zásobování. Lednice je non-stop online, reguluje si svou teplotu či vlhkost a umožňuje rychlé bezkontaktní platby mobilem či chytrými hodinkami. Díky tomu se nám daří minimalizovat zbytečné plýtvání potravinami, i tak ale malému procentu potravin projde datum spotřeby,“ dodává Langer.

-stk-