Hercem v reklamě je Ivan Trojan, maskotem myšky od Madety

středa, 24. listopadu 2021, 22:25 Reklama MediaGuru

Vítězem letošního ročníku výzkumu o nejoblíbenějšího herce v reklamě je Ivan Trojan. Nejoblíbenějším maskotem jsou myšky od Madety.

Ivan Trojan v reklamě na České dráhy, zdroj: České dráhy

Ivan Trojan v reklamě na České dráhy, zdroj: České dráhy

Nejlepším hercem v reklamě se stal na základě hlasů veřejnosti Ivan Trojan. Na dalších místech se umístili Tomáš Jeřábek, Tomáš Měcháček, Václav Vašák a Václav Neckář. Výsledky letošního výzkumu byly oznámeny na galavečeru reklamní soutěže Effie.

Novinkou letošního ročníku bylo také hlasování v kategorii o nejlepší maskoty v reklamě. Nejpopulárnějším maskotem byly vyhlášeny myšky (Madeta), následují kočka (Whiskas), tučňák (Kinder), kačky (Sazka) a pes (Paralen). Výsledky se vztahují k období září 2020 – srpen 2021.

Soutěž o nejlepšího herce či herečku v reklamě probíhá v rámci reprezentativního výzkumu společností Nielsen Admosphere, Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA MK) a Českého národního panelu. V letošním ročníku soutěže hodnotili respondenti herce a herečky a maskoty v jejich premiérových reklamách vysílaných v období září 2020 – srpen 2021. Výsledky vznikají na základě osmi tisíc online dotazníků od respondentů z reprezentativní populace Českého národního panelu starší 15 let.

-mav-