Křišťálová Lupa: Projektem roku je expanze Rohlíku, osobností Vlček

čtvrtek, 25. listopadu 2021, 21:45 Internet & Mobil MediaGuru

Zahraniční expanze Rohlik.cz byla vyhlášena Projektem roku v soutěži Křišťálová Lupa. Osobností roku je Ondřej Vlček, cenu popularity má Mikýřova pouť internetem.

Zakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr, zdroj: Rohlik.cz

Zakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr, zdroj: Rohlik.cz

Osobností roku v 16. ročníku ankety Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu se stává CEO společnosti Avast Ondřej Vlček, titul Projekt roku získává Expanze Rohlík.cz do zahraničí a Cenu popularity si odnáší Mikýřova úžasná pouť internetem.

Ceny byly rozdány ve čtvrtek večer v pražském Divadle pod Palmovkou. Rozhodly o nich svými hlasy odborná porota a internetová veřejnost. Do hlasování se zapojilo více než sto tisíc hlasujících. Anketu pořádá server Lupa.cz.

Tři prvenství zaznamenal komediální pořad Mall.tv Mikýřova úžasná pouť internetem: kromě Ceny popularity zvítězil i v kategoriích Online video a Obsahová inspirace. Dvojí vítězství náleží Rohlík.cz a jeho expanzi do zahraničí (kategorie Projekt roku a Globální projekty českých tvůrců). Anticenu si letos vysloužil Nedostatečný vývoj eGovernmentu v ČR.

Řada webů obhájila svá loňská prvenství. Ve zpravodajské kategorii zvítězily opět Seznam Zprávy, v kategorii nástroje a služby si prvenství znovu odnesly Mapy.cz, v kategorii zájmových webů vybojoval také letos první místo herní web Indian. Podcastem roku se i letos stalo povídání U Kulatého stolu. Jedničkou v internetovém obchodování se znovu stala Zásilkovna.  

První cena v kategorii One (wo)man show letos patří Tomáši Břínkovi - TMBK a e-commerce inspirací se stal projekt Qerko.

Přehled výsledků

Hlasování veřejnosti:

Hlasování odborné poroty:

  • Projekt roku: Expanze Rohlík.cz do zahraničí
  • Osobnost roku: Ondřej Vlček
  • Globální projekty českých tvůrců: Expanze Rohlík.cz do zahraničí
  • E-commerce inspirace: Qerko
  • Marketingová inspirace: Virální video F1 pro Redbull
  • Obsahová inspirace: Mikýřova úžasná pouť internetem
  • Veřejně prospěšná služba – cena České televize: Aplikace Záchranka
  • Anticena: Nedostatečný vývoj eGovernmentu v ČR

Kompletní přehled výsledků letošního ročníku najdete na webových stránkách soutěže Křišťálová Lupa nebo v dokumentu, který je ke stažení níže.

-mav-